| CupcakkeCaffe a întrebat:

Cum sa ma imbrac de haloween?

Răspuns Câştigător
| ღClauuღ a răspuns:

Uite aici cateva idei:

1. Domnişoara Foarfecă
Filmele sunt cea mai bună sursă de inspiraţie pentru costumele de Halloween sau petrecerile tematice. Veţi striga probabil încântaţi "Avatar"! Dar ar fi recomandat să aruncaţi o privire şi la producţii mai vechi care v-au marcat adolescenţa. Cum ar fi celebra peliculă a lui Tim Burton, "Edward, omul foarfecă". Vă sugerăm să aruncaţi o privire şi la "Flashdance" şi "Ghostbusters".

2. Alice în Ţara Minunilor
Barbatii isi pot crea usor un costum de palarier nebun. Au nevoie doar de un joben, iar restul tinutei poate fi improvizat folosind cat mai multe culori si texturi.

Pentruu look-ul lui Alice, alege o rochie cu umerii lasati, care este cel mai bine insotita de bucle largi de par blond, natural sau chiar o peruca.

Regina cea alba si Regina cea rosie ar putea fi si ele alegeri bune pentru Halloween, insa va trebui sa cauti rochii in magazinele specializate in costume.
3. Charlie Sheen
Este suficient să alegi la întâmplare un film al celebrului Charlie Sheen şi vei avea de unde să te inspiri pentru petrecerea de anul acesta de Halloween. Poate chiar costumul din "Formidabilul", sau o ţinută din Two and a Half Men.

4. Costume pentru cupluri
Dacă nu te duci singur la petrecerea de Halloween, poate vrei să faci o pereche inedită cu partenerul tău. Îţi sugerăm să cădeţi de acord asupra unui sport preferat şi să vă creaţi echipamente.

5. Zombie
Ce e mai înspăimântător decât un zombie? Până la următorul monstru inventat, vom rămâne la certitudinea că filmele cu strigoi şi vârcolaci rămân cele mai de temut. Dacă vrei să fii cu siguranţă observat de toată lumea de la petrecere, optează pentru un costum de zombie.

6. Prinţul William şi Kate Middleton
Nunta regală a fost, în mod clar, evenimentul anului 2011. Vreţi să fiţi regii petrecerii? Nimic mai simplu... alegeţi costume similare cu cele purtate de William şi Kate la nuntă!

7. Katy Perry sau Lady Gaga
Costumele celor două cântăreţe şochează lumea la orice eveniment şi stârnesc aplauze cu fiecare apariţie. Este evident de ce am recomanda un costum de acest gen.

8. Angry Birds
Dacă există încă cineva care nu se joacă Angry Birds să ridice mâna. Nimeni? Aşa credeam şi noi. Dacă vreţi să stârniţi râsul tuturor şi să binedispuneţi pe toată lumea, alegeţi oricare necuvântătoare din celebrul joc şi daţi drumul petrecerii!

9. Harry Potter
Sunteţi fani Harry Potter? Aveţi o multitudine de personaje dintre care să alegeţi cine vreţi să fiţi de Halloween: Harry Potter, Hermione, Lord Voldemort, Tree Man, Death Eater, Dementor, şi mulţi alţii

10. Black Swan
Lansarea peliculei Black Swan a dat o nouă conotaţie simplului costum de balerină. Domnişoarele şi doamnele pot alege să poarte un asemenea costum la orice petrecere tematică. De ce nu şi domnii, dar asiguraţi-vă că ceilalţi oaspeţi la petrecere au simţul umorului.
11. Vampiri
Datorita numarului din ce in ce mai mare de fani Twilight si True Blood, costumele de vampiri sunt cel mai important trend pentru acest Halloween.

Daca pudra cu sclipici era, pana nu demult exclusiv folosita de fetite, in acest an vei avea ocazia sa vezi barbati la fel de stralucitori ca vampirul Edward din seria Twilight.

Fanii serialului True Blood se pot costuma si ei in personajele lor preferate. Daca alegi un vampir modern, singurul accesoriu must-have sunt dintii.

Pentru cei care prefera vampirii clasici, romantici, negrul, rosul, dantela si satenul sunt in continuare cele mai cautate trenduri.

Daca te-ai hotarat sa devii o vampirita de Halloween, iata cele mai importante aspecte pentru un machiaj reusit.

Machiajul de vampir
Daca nu te poti lauda cu un ten palid, va trebui sa cauti un fond de ten cat mai alb la magazinele specializate in costume si accesorii de Halloween.

Inainte de a aplica orice tip de fond de ten sau vopsea, foloseste o crema hidratanta. Aceasta va pastra aspectul proaspat al machiajului, mai ales daca ai un ten uscat. Dupa ce ai aplicat fondul de ten sau vopseaua, aplica si putina pudra pe toata fata pentru a mentine machiajul.

Cel mai potrivit machiaj pentru ochii vampiritelor este smokey eyes, pentru care ai nevoie de un creion dermatograf inchis la culoare si fard de ochi.

Contureaza pleoapele cu creionul dermatograf la radacina genelor, apoi aplica fardul de pleoape cu miscari circulare si amesteca bine.

Pentru a obtine cele mai senzuale buze de vampirita, aplica un ruj rosu aprins pe deget si tamponeaza-ti apoi buzele. Astfel, "petele de sange" vor arata cat mai autentic.
12. Lady Gaga

Fiecare look al lui Lady Gaga poate fi folosit ca sursa de inspiratie pentru un costum de Halloween. Artista nu se sfieste sa incalce toate conventiile modei. Poti face acest lucru si tu, macar de Halloween.

Pentru a realiza ceva asemanator "rochiei de carne" purtata de Lady Gaga nu ai nevoie de carne cruda, care trebuie mentinuta rece pentru a nu mirosi neplacut. Foloseste mezeluri crud-uscate pentru a obtine look-ul Gaga.
13. Orice meserie "sexy"

Producatorii de costume de Halloween au oferit in ultimii ani variante sexy pentru orice meserie.

Stewardesa sau secretara sexy nu mai sunt de mult timp impresionante. Daca vrei sa atragi toate privirile atunci cand intri intr-o camera, alege un costum de soldat sexy, boxerita sexy sau chiar arbitru sexy.
14. Fantoma
15.Emo
16.Barbie
17.Pitipoancalaughing
18.Dracusor
19.Craciunita
20.Tiganca
etc.happy
Sper ca te-am ajutat
Bafta:*

3 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Te poti deghiza in mos craciun happy

| Bitzy a răspuns:

Hello! E simplu sa dai cautare pe google;)
http://www.google.ro/......http?/

| DCSHOE a răspuns:

In costumu' lu' Adam si Eva :X