| LoVeRainbowAnDmUsic a întrebat:

Cum sa ma imbrac la balul bobocilor? Si ce machiaj?(Am ochii caprui). cel mai bun raspuns Funda.tongue

Răspuns Câştigător
| GabrielaSandica a răspuns:

Draga mea,

Depinde de inaltimea ta si de forma corpului tau.
Daca esti mica de inaltime, iti trebuie o rochie care sa fie pana la genunchi maxim si sa nu -ti taie din inaltimea ta. Daca forma corpului tau este de clepsidra, adica umerii sa fie pe linia soldurilor, poti purta mai orice pentru ca te v a avantaja orice.
Daca ai forma corpului triunghi, adica soldurile mai late decat umerii, iti trebuie o rochie mai larga jos si sus sa fie mai"infoiata" ca sa ti proportioneze corpul(poti alege o floare mare sus, ceva care sa atraga atentia sus). Daca ai corpul forma de triunghi invers, adica lat sus si jos subtire la solduri. Alege o rochie care sa fie mai cu volum jos, pliuri in general si sus simpla. Pe pliuri poti avea niste modele ca sa atraga atentia in jos.

Iti doresc succes la imbracaminte.
Cat despre machiaj, nu uita sa ti pui in valoare ce este mai frumos la fata ta si cu cat este mai simplu cu atat este mai rafinat. ochii caprui sunt cei mai norocosi si pot fi machiati cu orice culoare vrei, ca te v a prinde foarte bine. Iti recomand auriu ( discret si de bun gust) cu codite la ochi si rimel, o sa fii superba.
Distractie placuta!

--
Gabriela Sandica
Coordonator Avon si Ambasador AVON
Pagina mea personala

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, din moment ce ai pus intrebarea asta, banuiesc ca esti concurenta. In primul rand iti va trebuii o rochie. Uite pe aici niste modele dupa care sa te inspiri:
http://www.bonprixro.eu/ro/shop.htm?cat=1.10.114
http://www.stilfeminin.ro/......utfit.html

| Andra10 a răspuns:

Imbraca`te cu rochie alba si pantofii la fel. Iar ca machiaj, daca ai ochii caprui, foloseste un albastru deschis cu sclipici argintiu happy.

| VonStauffenberg a răspuns:

Cum vrei

| ktrinel a răspuns:

Rochie albawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy phaii ar merge ceva in genul : o rochie de o culoare atragatoare,mai mulata si nu asa de lunga mai mini:X si o gentuta gen portofel cu lantic care se poarta sub brat si niste sandale cu toc inalt si de aceeasi culoare cu gentutza.
un machiaj frumos cu creion negru,rimel,ploape de aceeasi culoare cu rochia si coditze cu negru:X
coafura ceva in gen un coc cu bucle sau parul desprins (coafura depinde de cum ai si parulbig grin) si nu ar strica si cateva bijuteri dragute gen lantic,bratari, cercei, inele... te pupic:*

| Modx a răspuns:

Rochie