| elenasofia a întrebat:

Cum sa ma tin mai frumoasa si mai ingrijita asfel ca toti sa ma aprecieze? thinking

funditabatting eyelashes :*

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Toti sa te aprecieze? Asta nu se va intampla niciodata, oricat de minunat ai fi tot o sa se gaseasca unu sa comenteze ceva.
In alta ordine de idei trebuie in primul rand sa acorzi atentie igeniei. Sa fac dus zilnic, sa nu stai cu parul uns, sa folosesti zilnic deodorant, sa te speli pe dinti (fa-ti o albire, poarta aparat daca ai nevoie) etc stii si tu apoi la ingrijire sa nu neglijezi nici un aspect, adica sa ai mereu manichiura si pedichiura facuta, niciodata sa nu stai cu oja ciobita, daca nu ai timp sa le lacuiesti macar da-le cu acetona, sa ai mereu pedichiura facuta, tenul sanatos si ingrijit (mergi la dermatolog daca ai probleme) parul mereu pieptanat, discret parfumat, sa tunzi varfurile la 3 luni, sa nu exagerezi cu machiajul sau cu hainele sexy ori cu parfumul (foloseste-l zilnic neaparat dar in cantitati rezonabile), less is more, machiaj natural sau daca vrei ceva sofisticat sa accentuezi ori buzele ori ochii, nu ambele si mereu sa fii imbracata si aranjata in ton cu momentul zilei, locatia si evenimentul la care te afli si niciodata sa nu iesi din casa fara a te mai uita odata in oglinda.

4 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

BiuL ți-a spus tot ce ai nevoie pentru a fi o fată frumoasă și îngrijită! happy

| AngelHugz a răspuns:

Hei tuturor happy

| xBebee a răspuns:

Paii ai putea incepe prin a fii tu insati...Asta e cel mai bun lucru.
Dar ai putea sa incepi sa-ti faci timp maimult pentru tine
-odata pe saptamana du-te la salon
-masti hidratante
-coafuri noi-unghii ingrijite
-cumparaturi multe
-cosmetice noi
-etc.

Sper ca ai inteles. Funda/

| AleHh a răspuns:

Este bine sa fii asa cum esti tu de obicei, adica originala, pentru ca prietenii tai te plac pentru cine esti nu pentru ca vrei sa devi o prefacuta [sa zicem ]. e destul sa te aprecieze apropiatii tai. :* Fii originala si comportate asa cum vrei; x. Sper ca te-am ajutat. happy Bafta!