| Anonim578 a întrebat:

Cum sa-mi indrept parul fara placa? Stiti ceva balsam bun? Mentionez ca parul meu nu e nici cret, nici drept. E putin ondulat si umflat. Heeelp!

2 răspunsuri:
| 70gabriela70 a răspuns:

HeI. Si eu am acelasi tip de par si aceeasi dorinta de a avea parul drept. Insa eu folosesc placa (dar nu foarte des), fiindca mi-l si impletesc sau mi-l fac cret (tot cu ajutorul impletiturilor) doar ca sa nu mai fie asa cum spui si tu "nici cret, nici drept".
Eu folosesc Balsam de la Loreal Elseve pentru par uscat, il face foarte moale. In schimb am auzit ca mastile de par naturale, facute in casa, ar ajuta destul de mult. Este un influencer, o cheama Camelia Katoozian, ea face multe masti naturale, poti arunca un ochi. Te pup

| bbnnmm a răspuns:

Niciun balsam nu îți va face părul drept. O altă metodă care redă aproximativ efectele plăcii e cea de "blowout", care constă în a-ți usca părul cu o perie (rotundă dacă vrei și volum). Găsești o mulțime de tutoriale pe internet, doar trebuie să cauți. Folosește protecție termică mereu înainte de uscător/placă/ondulator.