| Nana30 a întrebat:

URGENTT! Buna am si eu o mica problema.Eu am parul cret puntin mai umflat si ondulat, dupa ce imi indrept parul el nu sta drept, drept cum ar fi trebuit ci sta drept putin mai umflat si rasfirat, iar cand ies afara se umfla imediat si se increteste la loc. Vreau sa specific ca eu am placa " 2X Protection " si nu folosesc niciun ser pentru placa. Vreau si eu sfaturi (dar nu link.uri) cum sa imi stea parul DREPT DREPT si cu ce sa dau inainte sau ce alta placa sa imi cumpar, una mai buna, cea mai buna (si cat ar costa una).Va rog fetele care stiu si isi indreapta parul si le sta drept drept sa imi dea si mie niste sfaturi. Multumesc anticipat Dau FUNDA! :*

2 răspunsuri:
| raresandrey a răspuns:

Te dai cu untura si jumere de purcel, apoi il lasi 1/2 ora, indepartezi surplusul si il piepteni cu insistenta. Succes!

| AndreeaTiana a răspuns:

Probabil nu ai placa buna. Am avut si eu o placa care abia imi indrepta parul si peste 1-2 h mi se facea la loc cret. Deci o alta placa noua! Daca tot nu merge..asta-i raspunsulwinking Bafta.