| adyna04 a întrebat:

Cum sa-mi mentin cat mai bine buclele facute cu ondulatorul? big grin

10 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Adyna!
Ti-as sugera sa nu te dai cu fixativ sau spuma deoarece iti imbacseste parul iar in ziua urmatoare va trebuii sa te speli pe cap,incearca sa te dai cu ceara pentru par,iti defineste buclele si iti pastreaza parul coafoat intreaga zii.
Dar ai grija cu cata ceara te dai,trebuie foarte putin, atat incat sa se vada o pelicula in mana, incalzesti bine in palme si te dai pe toata lungimea parului. Spre deosebire de fixativ nu il imbacseste dar repet ai grija si sa te dai foarte putin!
Sper ca ti-am putut fii de folos multa sanatate iti doresc.

| iFollowRivers a răspuns:

Wow!laughing))cu fixativ!?laughing

| Nicoleta1621 a răspuns:

Dale cu fixativ.

| Taniusha_6138 a răspuns:

Spuma nu e cea mai buna metoda, lacul de par de la schvartzkop e foarte bun, funda?

| NightCrowler a răspuns:

Fixativ, sau vezi ca exista pentru voi fetele un fel de gel sincer nu stiu cum se numeste. Ideea e ca ar trebui sa scrie pe el,, cu efect de ondulare''. Stiu asta pentru ca avea verisoara mea asa ceva.

| Frunziix3 a răspuns:

Cred ca cu fixativ, eu l-am avut de pe 29.10 si mi-a mai ramas la varfuri.

| CandTrandafiriiMor a răspuns:

Fixativ / spuma big grin

| 18aylyn a răspuns:

Spala parul,usuca l putin cu foenul,apoi da ti cu spuma pe toata lungimea parului, usuca bine, apoi fa ti bucle cu ondulatorulwinking

| adyna04 explică:

Cu fixativ mi se incarca foarte rau parul sad

| oana11 a răspuns:

Fixativ,ceara,spuma