| claudia0204 a întrebat:

Vreau sa-mi fac parul pentru banchet cu ondulatorul... dar buclele alea nu se mentin mai mult de 10 min...cum sa fac sa le pot mentine cam 6 ore?

Răspuns Câştigător
| kqwjy a răspuns:

Hei.eu zic să nu foloseşti ondulatorul, adică, faci ce vrei.
Îţi recomand ca în seara dinaintea banchetului să îţi face moaţe. tai fâşii de material[oricare] şi pui părul pe ele ca pe bigudiuri. Să pui par pe moaţe în funcţie de cum vrei să fie buclele.
Înainte să îţi pui părul pe moaţe să te dai cu o spumă bună pentru fixarea părului.
Dacă ai părul lung poţi să ţii moaţele în păr 5-6 ore. dacă îl ai mediu 3-4 ore.
După ce îţi dai moaţele jos, îţi dai cu fixativ. nu foarte mult, doar ca să stea.
O să vezi ce frumos arată, bucle cu aspect 100 % natural!
Şi, să nu îţi faci probleme că dacă îţi dai jos moaţele şi dormi, ţi se strică buclele. Rămân intacte.
Sper că te-am ajutat:* distracţie plăcută!

7 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Deci cand te apuci sa iti ondulezi parul suvita cu suvita dai cu fixativ pe fiecare suvita in parte chiar daca vei obtine un sunet ca de ars nu se va intampla nimic

dupa ce termini mai aplica odata fixativ
e imposibil sa nu tina nici asa!

P.S. cumpara un fixativ de calitate cu fixare de durata!

| deutSa a răspuns:

Puneti bigudiuri sau poti sa-l faci si cu ondulatorul, dar inainte da-ti cu un ulei de par, apoi dupa ce folosesti ondulatorul dati cu fixativ...

Iar cu bigudiurile, tot asa, uda putin parulm pune-l pe moate, lasa-l 2-3 ore prins, apoi dai drumul, apoi da-ti cu fixativ happy

| noktambul a răspuns:

Ia-ti ondulatorul cu tine la banchet laughing

| chupachups1234 a răspuns:

Mai bine te duci la coafor.winking

| yellowalien a răspuns:

Te speli pe cap si cat parul e inca umed il dai cu spuma, apoi il pui frumos pe bigudiuri si il usuci natural sau cu foehnul. Dupa ce scoti usor bigudiurile si il aranjezi, dai cu niste fixativ. Rezista mai bine decat buclele facute cu ondulatorul.

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Inainte sa te faci cu ondulatorul il dai cu spuma. apoi ce te faci cu andulatorul te dai cu fixativ. si sa nu te faci cu ondulatorul cand parul e ud ud pentru ca nu o sa stea si de la caldura mare o sa se arda...

| dixi9516 a răspuns:

De ce sa-ti faci bucle cu ondulatorul cand poti sa ti le faci cu bigudiurile.O alta optiune pentru a nu te durea capul cand dormi e sa pui parul pe moate de seara dinaintea spect.Sati explic:iei un ziar il tai in mai multe parti mici cam de vreo 12 cm latime.cauti un ghem si faci ata in mai multe dar cu conditia ca ata sa fie mai lunga decat latimea hartiei de ziar.Pui ata pe hartie si rulezi apoi lipesti la capat.Trebuie sa-ti iasa ca forma ca si bigudiurile.Asa faci mai departe pana cand ai terminat de facut moate cate iti trebuiau.Iei fiecare suvita de par(depinde cat de groase vrei sa le faci)si dai cu putina bere(oricare marca) pentru a se uda un pic. Apoi pui motul pe suvita de par si rulezi apoi trebuie sa legi cu ata motului astfel incat sa nu desfaca(se4 face ca la bigudiuri, decat ca nu sunt asa tari).
Stai linistita ca nu o sati miroasa parul a bere pentru ca la final dai cu fixativ si asa iti va sta parul mai mult de 6 ore chiar si pentru o nunta.
P.S. E demonstrata faza cu moatele de mine la o nunta.