| pinkflower a întrebat:

Cum sa scap de cearcane in mod natural? Ceva trucuri care le-ati incercat si a mers. Fuunda!happy

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, de ce nu încerca-ți să dormiți suficient? Poate vă culcati la ore tîrzii, si vă treziți devreme, iar organismul dumneavoastră are nevoie de odihnă ca să se refacă, este și din cauza stresului, mediului in care lucrati, orele petrecute in fața televizorului, sau calculatorului, toate aceste lucruri și-au pus amprenta pe sănătatea dumneavoastră.

| Latinmoon a răspuns:

Castraveti pe ochi, gheata, comprese cu ceai.
Good luck! :* love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Bagă la frigider două linguri peste noapte. Dimineaţa pune-le pe ochi şi menţine-le acolo până se încălzesc. Acest efort va avea efecte vizibile după două săptămâni.
Cu plăcere!
Te pup!

| RandomGirl a răspuns:

O metoda folosita de mine, care mi-a remediat cearcanele(nu poti scapa de ele definitv), a fost ca sa folosesc pliculete de ceai de musetel. Fierbi 2 pliculete de ceai cu musetel, lasi sa se raceasca, iar apoi le pui pe ochi si stai cu ele cat mai mult, poti sa stai 1-2 ore. Eu de obicei adormeam cu ele pe ochi, dar in timpul noptii mai imi cadeau.
Am urmat acest proces pentru 2 saptamani.
Poti sa pui pliculetele la congelator si sa lasi sa inghete, iar apoi sa le pui pe ochi.
O metoda rapida prin care poti sa scapi de ochii umflati si sa atenuezi cearcanele e sa lasi 2 lingurite la congelator peste noapte, iar dimineata sa le tii timp de 5-10 minute pe ochi.
De asemenea, pe langa somnul care trebuie sa fie de minim 8 ore si stresul care se acumuleaza pe timpul zilei, e bine sa te hidratezi pe tot parcursul zile, daca nu poti sa bei 2l poti incepe cu 1l si apoi sa adaugi treptat, chiar face minuni asupra pielii! De fructe, legume nu iti mai zic cred ca stii si singura.
Numai bine!happy

| Papillon09 a răspuns:

Poti incerca ulei de ricin, insa poti cauta pe internet...pentru ca sunt multe remedii naturiste impotriva cearcanelor big grin
Oricum succes! happy

| 1AngryMan a răspuns:

Cea mai buna crema pentru fata Si in mod natural este apa rece! te speli cu apa rece dimineata pentru ca iti pune sangele in miscare; este mai rapid si mai foarte bine pentru ten si cearcane si antiimbatraneala laughing mai natural de atat nu este siiii este divedit acest lucru. Oricum ai putea sa si te dai cu o crema Loreal sau oricare alte branduri bune in schimbul a multor bani! Seara Buna & Funda?big grinlaughing)

| luanaoana99 a răspuns:

De cearcane nu poti scapa repede ci in timp.In primul rand poti incerca sa iti pui pe ochi 2 cuburi de gheata si sa astepti sa se topeasca, acest lucru va diminua cearcanele si pungile de sub ochi dar cel mai bun tratament pentru cearcane este somnul.