| FaraonulEgiptean a întrebat:

Cum sa scap de tenul gras?

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Sa scapi definitv de el nu poti, dar poti sa-l mai "linistesti" cu sapunul cu sulf de la plafar.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu ai cum sa scapi de tenul gras, cu el te nasti, poti sa previ un pic cu creme si lotiuni adecvate, te sfatuiesc sa te duci la un dermatolog pentru a nu face experimente gresite pe propria ta piele care s-ar putea sa iti dauneze.

| AndreiAndreiP a răspuns:

Asta e acum la pubertate, in timp o sa fie altfelwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiAndreiP):

Nu neaparat

| frostxtq a răspuns:

Nu poti sa scapi in totalitate de tenul gras, este tipul de ten pe care il ai. Poti doar sa atenuezi anumite puncte care iti displac. De exemplu luciul pielii, porii dilatati happy
Tenul gras trebuie pastrat cat mai curat si curatat cat mai des pentru ca este predispus la aparitia cosurilor mult mai usor ca si alte tipuri de ten.

Ai nevoie de un mar curatat de coaja si ras, 2 lingurite de miere si 2 lingurite de iaurt natural. Combina aceste ingrediente si lasa sa actineze pe fata 20 de minute. Acest tratament intra adanc in pori si ii deschide, eliminand excesul de sebum.