| Nessie a întrebat:

Cum scap de cosurile de pe fata prin metode naturale?

Răspuns Câştigător
| ewsiatat a răspuns:

Buna! Fa-ti o masca din argila bej, 1-2 lingurite de suc de lamaie, cateva picaturi de ulei esential de tea tree, cateva picaturi de tinctura de propolis si, pentru a le lega pe toate astea, adauga miere cat sa obti consistenta dorita. Aplica masca pe tenul curat timp de 20-30 de minute apoi clateste-te bine. Pentru ca sunt legate cu miere, masca nu se va usca pe fata. Eu o folosesc si sunt multumita.

Cu acceasi compozitie poti face si gomaj, pentru exfoliere, adaugand malai sau orez macinat.

Pentru ingrijirea zilnica iti recomand un sapun natural pentru ten gras/acneic. Le gasesti pe www.efrumuseti.blogspot.com

4 răspunsuri:
| killforfun19 a răspuns:

Pai ai acnee sau is simple cosuri?

Răspuns utilizator avertizat
| cinevaaaaa a răspuns:

Doar cu creme...

| QueenOfHearts a răspuns:

Daca nu ai o acnee din aia persistenta care are nevoie de un tratament serios aspirina face minuni... faci o pasta din aspirina inmuiata cu o picatura doua de apa si putina miere si aplici pe zona cu probleme lasi cam 10-20 minute si clatesti... faci asta 2-3 zile si apoi 1 data pe saptamana.
Poti folosi si o crema de galbenele, dar din aia naturala nu din alea parfumate si albe...dai seara cu ea sa vezi ce rezultate obtii intr-o saptamana.