| Georgy090 a întrebat:

Cum scap de cosurile de pe nas si barbie? Dar de cosuri in general?

8 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Este o gama completa la oriflame pentru cosuri, functioneaza.

| Farmec a răspuns:

Pentru a trata cosurile iti recomandam sa folosesti produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee.Gama Gerovital Plant Stop Acnee, special conceputa pentru tenul cu imperfectiuni, este primul pas catre o piele sanatoasa si un chip luminos. Cu o eficacitate antiacneica demonstrata clinic de 83%, produsele gamei Stop Acnee te scapa de acnee in doar 4 saptamani. Urmand acest link 9http://farmec.ro/produse/ten/fluid-antiseptic-purificator-95.html) vei gasi si o schema de tratament care te va ajuta la rutina zilnica de ingrijire.

| Colors a răspuns:

Sfatul meu este sa te speli in fiecare dimineata si seara cu sapun pe fata, de preferat Dove, sa stii ca este foarte bun pentru ten..este asa ca o crema! Daca ai cosuri negre, poti sa pui apa la incazit adica sa o fierbi dupa sa o pui in ceva si sa stai cu capul deasupra vasului si sa iti acoperi capul cu ceva pentru a sta in acei aburi care iti va deschide pori dupa care sa ii scoti!
(Sa ai grija sa nu te bagi cu fata in apa fiarta..doar stai deasupra aburului)

Chiar daca te vei inrosi dupa, iti va trece!
Pentru petele lasate de cosuri este buna o crema de galbenele!

Iti poti cumpara si diferite creme si lotiuni pentru curatare, dar unele chiar nu au vreun efect!
Acum este perioada in care apar si este normal sa ia cosuri, cu timupl vei scapa doar ca vor ramane acele puncte negre de care scapi mai greu!

Cum ti-am spus aburul este foarte bun iar dupa sa ti scoti, mai exita si acele plasturi pentru puncte negre pentru nas si barbie ce se gasesc in farmacii si in hipermarketuri dar nu pot sa iti spun ca au un rezultat bun, deoarece nici eu nu am incercat inca!

| ionutzz2590 a răspuns:

Eu zic sa te dai cu unsoare de porc pentru ca merge am vazut la niste fete care aveau si lau trecut 84% sau cu crema nivea cred ca e buna

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut foarte multe puncte negre si cosuri, pe toata fata..nas…barbie…gat…etc
Am mers la un doctor dermatolog foarte bun si mi-a dat un tratament „minune".

Medicul mi-a dat sa imi cumpar tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation

In cateva zile deja efectele se vedeau, tenul a devenit mai luminos, iar cosurile si punctele negre au inceput sa se usuce.
Apoi treptat s-au uscat complet si am ramas cu un ten foarte curat.
Medicul mi-a zis ca cremele anti-acnee cu 100% ulei pur de arbore de ceai sunt pentru orice ce fel de ten, sunt foarte puternice si un alt mare avantaj, e ca nu iti irita pielea asa cum fac in general produsele cosmetice sau cremele de la farmacie pentru acnee.

| vasiii a răspuns:

Iti sugerez sa mergi la un dermatolog si el iti va prescrie un tratament sau doctorul de famiilie iti poate recomanda ceva; leacurile babesti pot inrautatii acneeahappy

| Georgy090 explică (pentru vasiii):

Nu este atat de grav.Sunt acele cosuri multe si mici care apar pe frunte, barbie si nasbig grin

| vasiii a răspuns (pentru Georgy090):

Eu am avut aceeasi problema si dermatologul mi-a dat u tratament de la acele cosuri mici iti pot duce la semne nu prea dragute happytu decizi happy