Întrebare recomandată | zitiala a întrebat:

Cum scot o pata de marker white board de pe o camasa alba?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa freci pata cu sapun de casa si daca nu iese, camasa fiind alba poti incerca cu clor!

| CristianPreda a răspuns:

Incearca cu Vanish. Daca nu iese (putin probabil) poti sa incerci si cu clor, camasa fiind alba.

| DaianMarian a răspuns:

Dai cu limba =]]
glumesc. temperatura cat mai mare si detergent

| alinutza0408 a răspuns:

Incearca sa stergi cu servetel umed apoi freaca pata cu bicarbonat de sodiu sau sare de lamaie

| AjutaPeTPU a răspuns:

Poti incerca cu acetona, aplicand peste pata iar apoi sa stergi cu un prosop de hartie pana dispare, sau Inmuiati zona murdara in otet si lasati pe pata cel putin o ora, iar apoi puneti articolul de imbracaminte la masina de spalat. Sper sa iasa pata! Succes!

| Bibliapentrusceptici a răspuns:

Cu foarfeca?

| Florinmariusmircea90 a răspuns:

Dai cu vanish

| legendrapper a răspuns:

Dai cu clor si apa

| unicornpufos11 a răspuns:

Alta data cand te patezi, spala rapid cat e proaspat, dar daca sa uscat..incearca cu vanish la spalat. Adica am avut urme de pix, de carioci si sau dus la spalat..nu neaparat cu vanish.dar daca era permanent.o sa se duca mai greu..incearca sa pui camasa intr-un lighean cu apa si detergent la inmuiat cateva zile..si apoi spala..cred ca o sa se duca. Funda? happy :*