| anonim_4396 a întrebat:

Cum se elimina punctele negre la cosmeticiana?

5 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Eu am fost sa mi le scot dar nu a fost eficient deloc. Mai intai te abureste foooarte tare si apoi cu un tifon le strange pana ies. Apoi mi-a facut u gomaj.

| kathessa a răspuns:

Iti deschide porii la aburi.

| Rrrretarded a răspuns:

Cu pantentu'

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu putina durere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, te sterge pe fata cu servetele umede, antibacteriene. Apoi te pune la aburi(stai intinsa pe un pat si-ti pune aproape de fata un aparat care degajeaza caldura-stai asa cam 15-20 minute). Apoi ti le stoarce-aici ar putea sa doara un pic. Apoi, iti pune ceva masca, ar putea sa usture putintel... dar rezisti. Apoi inca o masca, probabil cu argila, apoi inca una tonica.

La sfarsit, iti inchide porii, cu aparat din ala, cu raze, nu stiu exact cum se numeste.

Poate la sfarsit iti mai pune si ceva crema hidratanta.

Toata distractia dureaza aprox 1 ora jumatate, maxim 2.Costurile... cam de la 50 de lei...pana in 75 de lei, depinde de salon.

Dupa ce esti gata, o sa fii cam rosie pe fata, dar stai linistita, iti trece in cateva ore, poate o zi.Ca sa nu mai ai probleme cu punctele negre, stoarceti-le si tu acasa. O sa vezi cum procedeaza cosmeticiana.Intreab-o si ce masti ai putea folosi. Cele cu argila sunt bune.Mai este o mica smecherie, daca vrei sa o incerci. Dupa ce ti le storci tu, da-te pe nas cu o felie de rosie si stai asa cam 10-15 minute.Asa mai scapi de ele cu timpul.Si nu mai pierzi timp si bani la salon(cel putin mergi mult mai rar). Trebuie sa ti le storci macar o data pe saptamana, daca nu de doua ori chiar.