| friday a întrebat:

Cum se face asa ceva? http://data.whicdn.com/images/9494919/133713_large.jpg
Funda.

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Mi-am facut si eu. Arata foarte bine. Ai nevoie de un ziar, spirt, oja aceea gri [eu mi-am facut pe roz si nu arata asa binesad] si o oja transparenta pentru la sfarsit.
Procedezi asa:
-tai ziarul in 10 bucatele micute
- te dai cu lacul ales si astepti ca acesta sa se usuce FOARTE bine
- pui intr-un capac sau ceva mai mare [sa-ti incapa toata unghia] spirt si incepi sa inmoi cate o bucatica de ziar[1-2 secunde] si o scoti si o aplici pe unghie. mai presezi timp de 15 secunde cu degetul peste ziar iar apoi dezlipesti
- procedezi asa cu fiecare unghie in parte
- la sfarsit dai cu lacul transparent, intaritor sau ce vrei tu si esti gata.

Eu am folosit niste foi A4 in loc de ziar [foi primite de pe la scoala. cred ca era o lectie la romana pe ea rolling on the floor)]. Iti spun asta pentru ca foaia A4 e totusi un pic mai "solida" decat ziarul si ca s-ar putea ca ziarul sa nu reziste la inmuierea aceea in spirt. Dar fara sa o inmoi, numa` cu aplicatu` direct cum arata in filmulet. nu mi s-a prins mai nimic sad
Te descurci tubig grin

4 răspunsuri:
| mirulovepinnk16 a răspuns:

Poti folosi un plastic sau un metal faci ce litere doresti in ce ordine vrei(cu o foarfecuta ceva ca sa fie adanci) dupa care adaugi peste ele oja o indepartezi cu un cutit ceva care sa faca totul la drept apoi cu un burete sau un cauciuc aplici pe unghie s'au te poti duce la magazin si cumperi un set care are o tablita cu modele, o chestie care sa ia oja si un cauciu.winking Fundaaa?
love strucklove struck