| MisDia a întrebat:

Cum se folosesc stampilele de unghi!
urgentttttttttttt
dau funda!

6 răspunsuri:
| Pisiquee a răspuns:

Te referi la acest fel de ștampilă, nu? :)
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Ei bine, umpli cu ojă modelul care vrei să-l faci pe unghie dai cu acel disc pentru a îndepărta excesul si a rămâne forma, iar apoi cu acel aplicator din plastic [ nu stiu exact cum se numeste :D] aplici pe forma cu ojă, apeși și așa o "scoti". Apoi o pui pe unghie.
Sau și mai bine un tutorial : http://www.youtube.com/watch?v=5CkvMl26Xp0&feature=fvst
Iar dacă vorbești de cele abțibilde, le aplici după ce te-ai dat cu ojă și s-a uscat, apoi aplici un strat de ojă transparentă pentru protectie.
Fundă? :o3

| bambolina07 a răspuns:

Nu va aruncati la cele ieftine,nu sunt bune deloc, am si eu, am dat 7 lei pe set,am dat si folia protectoare de deasupra si nimic, nu sunt destul de stamtate formele, in schimb cele de la konad sunt calitative mai scumpe cei drept(o placuta 20lei)dar sunt bune.foarte bune. funda?

| cristinica56 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=k43rEY0lfb4
Cred ca te gandesti la astea. De unde ai cumparat stampila ca si eu caut?

| Smilee4Mee a răspuns (pentru cristinica56):

Se gasesc in multe magazine [depinde unde stai] si sun ieftine in jur de 5 lei. Acum poate ca nu sunt foarte bune avand in vedere pretul lor.

| MisDia explică:

Nu inteleg!

| Lolaaaaaaaaa20 a răspuns:

Pai le pui pe unghie si dai cu oja pe deasupra ca sa ai conturul respectiv
ffundda?