| elutzagty a întrebat:

Cum se foloseste uleiul de ricin? se da pe parul ud.sau cum.

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Buna, aici gasesti tot despre uleiul de ricin da?
http://www.sfatulmedicului.ro/......ricin_9160
http://sanatate.ele.ro/......a5899.html
pa.

| BlackRose95 a răspuns:

Inainte sa te speli pe cap te dai cu el, il lasi sa actioneze si apoi te speli. Ar fi de preferat sa-ti infasori parul intr-un prosop ud, fierbinte cat timp actioneaza uleiul.

| MsGringer a răspuns:

Tratamentul presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenta inainte de culcare timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, a doua zi pielea capului trebuie bine spalata si clatita.

| cryssu92 a răspuns:

Reteta e putin mai complexa:o lingura ulei de ricin, doua galbenusuri ou proaspat si o lingura alcool.Treci degetele umede printre firele de par si aplici asta, apoi infasori parul cu un prosop si stai asa vreo 2 ore! Ai grija, uleiul de ricin inchide culoarea parului, insa intareste radacina si proceseaza cresterea! Sper ca te-am ajutat!