| Culturism69 a întrebat:

Cum se numesc medalioanele alea ce le poarta militarii in armata la gat?
De parca le scrie numele lor pe ele. thinking Sau unde as putea gasi.

Răspuns Câştigător
| Skrillex2000 a răspuns:

Se numesc Dog-Tags.Am si eu o pereche simpla care a costat 10 lei. Daca vrei sa iti iei cu scris te costa mult mai mult decat unul simplu dar le poti personaliza vizionand cateva tutoriale pe net.De obicei se gasesc la magazine mici de accesorii. Funda!

| Culturism69 explică (pentru Skrillex2000):

Da frate la alea ma refeream.
Mersii!

| Skrillex2000 a răspuns (pentru Culturism69):

Cuplacere! Mersi pentru Funda!

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se numesc placute de identificare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poarta in armata USA si au numele lor, corpul de armata si un indicativ de identificare. Nu gasesti asa ceva in comert, dar sint unele medalione asemanatoare. Tocmai am vazut in Sibiu la festivalul Rock o expozitie unde aveau asa ceva de vinzare.

| alexandramustatea2013 a răspuns:

Sunt decat in Usa.
Incearca pe Amazon

| Greece2000 a răspuns:

Medalioane Militare USA, daca vrei sa cumperi fa o comanda pe net funda?