| vanessa_8029 a întrebat:

Cum se numeste a 11-a pensula de la stanga spre dreapta, aceea ca un evantai? adica la ce foloseste;))

http://www.okazii.ro/......chiaj.html

funda

Răspuns Câştigător

Pensula evantai. Orice trusa de machiaj nu va fi completa fara aceasta pensula. Desi aceasta pensula nu aplica direct fardul, ea se foloseste pentru a indeparta surplusul de fard din jurul ochilor. Se poate folosi si in zona din jurul nasului. Folosirea acestei pensule ajuta la realizarea unui machiaj ingrijit, fara a pierde timp cu retusul. Funda?

1 răspuns:
| Bianqita a răspuns:

Se numeste "Fan brush" si cu ea dai peste fardul de ochi ce ti-a cazut pe obraji pentru ca e usoara si inlatura tot.