| Clara_6276 a întrebat:

Cum se numeste stilul vestimentar in care combini ceva casual cu elegant.De exemplu o pereche de jeansi, tenisi, un tricou(sau camasa mai sport)si un sacou! Multumesc.:*

5 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Elegand + casual. Nu are un nume anume.
Ca un sfat, nu'ti recomand acest stil pentru tine. Mie personal nu'mi place. Foloseste un cardigan mai bine. Din cate observ in avatarul tau, probabil ti'ar sta bine cu un cardigan de culoare inchisa.

| cretzufinish a răspuns:

Chiar cum se aude: stil casual-elegant. :)
Fara gluma uite aici exemplu http://www.envy.ro/my-envy/myset/casual-elegant_13528.html

| ClassyAndSassy a răspuns:

Gresit toata lumea!
Se numeste CASUAL CHIC

| Printesita a răspuns:

Am si eu o intrebare destul de incomoda pentru mine si nu pot afla deloc raspunsul mi se pare si google o mare adunatura de aiureala am gasit la toate raspunsul da nu siu daca cineva imi poate da raspunsul carel caut eu mai ales ca stiu si cine a contribuit la facerea universului asa zisului faimos eveniment Big bang si Dumnezeu a zis "Sa fie lumina" si hop big ban create universe nu asta e intrebarea intrebarea mea dateaza din ani 1040 inainte de Hr marea ma intrebare e ce stil de moda sau unde pot gasi acele fete sau cum se numeste moda aceaia care o poarta Printesele reginele etc adica erau Regi si regine dar vestimentatia de atunci e in mare vilva si acu adica tigancile spaniole poarta din stilul printeselor sau reginelor cele cu vestimentatia foarte fine si cu bratari din aur neaparat care mai de care mai frumoase am mai vazut si in Asia asa ceva dar in special in Egipt era Egipteana toate femeile purtau asemenea frumuseti si femeile si adolescentele si fetitele aveau haine frumoase si bratati din aur am cautat in zilele noastre si in Egipt si turcia Spania mai ales in etnia roma se gaseste acest stil marea mea dilema e cum se numeste acest stil de purtare si de ce are efect in grupul tinerelor fete

| pupantonia a răspuns:

Se numeste stil pastel ( cand combini mai multe lucuri ).