| Luiza_2688 a întrebat:

Cum se pune parul pe moate? Trebuie sa fie ud parul sau trebuie dat cu vreo ceva? Puteti sa imi explicati intreg procesul sau sa imi dati un filmulet?

8 răspunsuri:
| Pustii a răspuns:

Dar ce e asa de greu? te speli pe cap il usuci si iti dai cu un pic de fixativ si pui pe moate... daca nici asa nu ai inteles uite aici te va ajuta cred http://www.youtube.com/watch?v=Ted3imMggC0&feature=channel_page

| alinoovsky a răspuns:

Salut! Intra pe youtube si scrie michelle phan. O sa gasesti un filmulet :"Paper bag curls Tutorial". Dai acolo si vezi exact cum se face.Scuze ca nu ti-am putut da link-ul, dar nu merge sa dau paste. Sper ca te-am ajutat!

| Nicoleta a răspuns:

Pur si simplu iei o suvita de par pe care infasori dupa elastic, fara a-ti lega suvita cu acel elastic. Dupa ce termini de infasurat suvita, elasticul se va aranja in par de la sine.Lasi parul pe elastice o perioada, dupa care dai cu fixativ si le scoti.Parul nu conteaza cum este, preferabil uscat sau semi uscat.
Sau poti incerca cu hartie : http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A
http://www.youtube.com/watch?v=Ted3imMggC0&feature=channel_page

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie mai intai sa-ti speli parul cu sampon si sa-l clatesti foarte bine, apoi se usuca foarte putin cu prosopul ca sa nu fie prea ud parul dupa aceea se pun moatele rasucite in interior

| DixieAlinush a răspuns:

...Eu procedez in felul urmator cand imi pun parul pe moatze:
-rup foi de hartie de caiet studentzesc(cate consider eu ca am nevoie)
-le fac in 2-2-2...pana raman subtziri de 1 deget(sper s intelegi cum zic)
-le indoiesc in 2(dupa ce sunt impaturite)
-si ultimul pas ...invart suvita pe langa hartie si las toata noaptea asa ca s se uste
Si p.s. parul trebuie sa fie ud!
Sper sa-ti fie de succes!
Bafta! kiss
fundita!

Alte răspunsuri
| Cojocaru_Georgiana_1990 a răspuns (pentru DixieAlinush):

Msi Mult Pt Ajutor

| Strumfita89 a răspuns:

E destul de simplu, uite aici un filmulet in romana: http://www.youtube.com/watch?v=9ZJMUrP_S60

Speli parul, dar nu il dai cu fixativ daca vrei sa isi pastreze aspectul natural. Eu nu am reusit sa le fac din hartie, am gasit o bucata de material prin casa si le-am confectionat in cateva minute, in plus, le pot refolosi. Sper sa iti fie de folos. Eu am incercat si au iesit super ok.