| alabala a întrebat:

Cum se realizeaza masca cu portocale? Doar sucul de portocale? Si cam cat timp ar trebui sa stau cu ea inainte sa ma clatesc?happy

2 răspunsuri:
| tputputpux3 a răspuns:

Se curata o portocala de coaja si se amesteca intr-un blender cu un galbenus de ou. Apoi se adauga tarate de grau si se se amesteca pana devine ca o pasta. Vei obtine astfel o masca. Dupa 15 minute de la aplicarea mastii vei avea o piele mai ferma si revitalizata.

Daca amesteci sucul de la o portocala cu putina miere naturala (o lingurita sau doua) vei obtine o masca hidratanta, perfecta pentru tenul uscat. Dupa curatarea tenului, aplici masca si o lasi sa actioneze timp de 20 minute. Indepartarea mastii se face cu apa calduta iar la sfarsit trebuie sa te clatesti cu apa rece.

| tputputpux3 a răspuns:

Se curata o portocala de coaja si se amesteca intr-un blender cu un galbenus de ou. Apoi se adauga tarate de grau si se se amesteca pana devine ca o pasta. Vei obtine astfel o masca - gomaj ideala pentru relaxarea oricarui tip de ten. Dupa 15 minute de la aplicarea mastii veti avea o piele mai ferma si revitalizata.

Daca amestecati sucul de la o portocala cu putina miere naturala (o lingurita sau doua) veti obtine o masca hidratanta, perfecta pentru tenul uscat. Dupa curatarea tenului, aplicati masca si lasati-o sa actioneze timp de 20 minute. Indepartarea mastii se face cu apa calduta iar la sfarsit clatiti-va cu apa rece.