| Magic a întrebat:

Cum se scapa de herpes?

11 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate happy In maxim 4 zile scapi de herpes big grin
Poti sa folosesti si niste crema happy
Deasemenea se gasesc in farmaci plasturi pentru herpes happyAsa scapi mai repedebig grin

| cretzufinish a răspuns:

Aciclovir e foarte bun si ieftin....chiar azi m-am dat si eu laughing ca imi aparuse de la administrare antibiotice si lipsa hidratarii

| Abcfunny a răspuns:

Dai cu pasta de dinti... mie in 2 zile mi-a trecutstraight face

| xibalba a răspuns:

Nu se scapa de virusul din corp, ci doar de veziculele acelea. Dai cu Aciclovir(unguent), sau cumperi plasturi anti-herpetici de la farmacie.

| orkide a răspuns:

Aciclovir, plasturi, sau, daca vrei sa scapi mai repede, eu imi pun sare... Stiu, doare de ma iau toti dracii, insa n-o tin mult, dupa care clatesc si dau cu crema(aciclovir). Nu stiu de unde stiu reteta asta, dar herpesul imi trece in 2, max 3 zile.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine nu merge nikio crema nimic...decat un truc de la bunica un ouk duresos dar sigur...incingi bine coada de la o lingura de lemn si aplici direct pe herpes o pui o iei pana cand de acolo curge o zeama atuci stii sigur ca se usuca si trece maxim 3 zile.Eu tot caut o alta metoda dar nu imi merge nimic.Mai bine ma doare un pic pe moment decat sa am niste zile dureroase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau iti poti da cu aloe daca ai in casa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ceva timp in urma am avut probleme cu herpesul, care aparea mai ales in timpul racelii si deshidratarii. Am testat si metodele clasice cu pasta de dinti :) spargerea bulelor cu apa (f dureros), ceva pastile, dar apareau oricum. Am tot cautat pe net o solutie care sa fie mai eficienta si cred ca am gasit una. Cel putin de cand am folosit-o nu mi-a mai aparut, chiar si in raceala si deshidratare. Unicul discomfort a fost ca solutia folosita e f amara :D, dar am rezistat dirz ca sa scap odata de usturimi, dureri si mai ales aspectul urat (parca eram un negru cu buzele alea umflate :)) ) Solutia am gasit-o pe www.scapadeherpes.ro Sper sa te ajute si pe tine.

| cristina_3322 a răspuns:

Cel mai simplu este sa cumperi un plasture anti-herpes...

| kamikaze a răspuns:

Niste alifii cu aloe vera fac minuni ai sa vezi

| Independent a răspuns:

Sunt diferite creme pentru a scapa de asta!