| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa procedez daca vreau sa imi fac suvite cu violet de gentiana? Eu am parul brunet...prinde sau trebuie sa il decolorez? Eu m-am gandit sa il decolorez si apoi sa aplic violetul dar o sa iasa mov?

3 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Bagă capu în cerneală!

| XanthiaSin a răspuns:

Daca vrei sa-ti faci suvite trebuie mai intai sa te speli parul si sa-l usuci. Apoi alegi o suvita si pe o bucata de vata pune-ti violet de gentiana. Dupa care dai cu vata pe toata suprafata suvitei. Sa nu o clatesti ci sa o usuci asa.
Cat despre decolorarea parului nu stiu ce sa zicthinking Poti incerca sa faci o suvita din spate fara a o decolora si daca nu iti place cum iasa decoloreaza-tebatting eyelashes
PS: Daca nu vrei ca, culoarea sa iasa foarte evident, udati vata inainte.big grin
Funda?puppy dog eyesbatting eyelashes

| Geanynna a răspuns:

Daca nu iti decolorezi parul probabil vei avea doar reflexii violet. Dar pentru a-ti iesi mov intens trebuie sa iti decolorezi suvitele.