| anonim_4396 a întrebat:

Cum va faceti parul ca incepe scoala, si nu vreti sa se lege diriginta de voi la capitolul asta, nu?

19 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Dirigintele meu nu are nicio treaba.Dar fac franceza cu directoarea si e obsedata de reguli.eu cum sunt mai nonconformista, imi prind o parte a parului intr'o coada lasata pe spate, iar dedesubt las cateva suvite libere.sau folosesc glamulette.sau imi fac 2 codite jos.sau imi impleteste colega de banca spic, sau imi fac coada de cal.

| xxxdelyaxxx a răspuns:

Pai bine ar fi sa incerci clasica coada de cal laughing
il prinzi la spate
sau cum fac eu daca ai parul mai lung impletesteti-l intr-o parte si prindeti bretonul separat cu o clama dar sa ai grija sa il pui mai in fata ca sa para mai umflat

incearca sa-ti prinzi bretonul gen hippie
un coc sus hmmm...
incearca sa-l mai lasi pe spate din cand in cand
sa iti faci o coronita din parul tau adica sa ii faci un gen spic oricum cumpara revista CoolGirl si acolo ai tot ce vrei inclusiv moda si boys funda?batting eyelashes

| DrunkenRat a răspuns:

Bucle mari si largi libere. happy

| istoleyourcandy a răspuns:

Prins intr-o coada cat se poate de sus.

| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Eu mi-l prind cu o clamă încât să nu îmi vină peste față sau mi-l prind în coadă. Și eu am o dirigintă pretențioasă care ne sâcâie mult pe această temă. laughing Suntem mai terorizati decât copii de clasa a 5-a și noi fiind a 8-a. Oricum, asta e situația. big grin
Nu face ceva prea sofisticat. happy

Succes!

| 070Alexa a răspuns:

Bucle

| ionlarisa a răspuns:

Spic!

| MagazinulcCora a răspuns:

Salut.

Poti incerca să iti faci o fundită la spate ( din păr ).
Dacă nu sti cum.
Citeste articolul asta.
http://www.unica.ro/......14486.html
Bine ar fi să fie la spate
Dacă totusi nu ii convine.
Prinde-ti parul intr-o parte. si pune-ti o cordeluta in păr.

Dacă ai părul scurt. Incearcă să il ondulezi sau să ii dai volum.
Indreptarea părului s-a demodat deja.
Dar, faci cum vrei tu.

Fundă?

| PinkyHeiii a răspuns:

Poi, eu am o diriga de asta cum nime n-ar vrea, deci nu ne lasa numa cu parul` prins. De obicei eu imi fac o coada prinsa inr-o parte, o coada intr-o parte impletita, coc sau imi impletesc 2-3 codite subtirele si apoi imi prind parul in coada si se vad fain coditele impletite, sau imi fac o simpla coada si adaug ceva agrafe, din astea mai pe placul profelor. Papa

| diamar a răspuns:

Un coc sau o coada.Sau pur si simplu lasat liber si prins cu o clama intr-o parte.

| zuzunea a răspuns:

Poti sa-l prinzi in coada,.sau sa te impleteasca cineva mai interesant. poti sa-l prinzi in partea de jos si restul sa il lasi sa cada pe umeri... faci si bucle daca vrei.

| LunaAlbastra a răspuns:

La noi diriginta e mai nonconformista si nu are treaba cu noi asa ca eu merg cu el dezlegat dar poti sa iti impletesti o suvita si sa o prinzi in spate, sau sa-ti pui o bentita. Cea mai buna coafura este coada impletita intr-o parte.

| Abracadabraash a răspuns:

Prins in coada, ori coc. love struck

| Flowerz a răspuns:

La noi diriginta nu se ocupa de look-ul nostrulaughing eu mereu il las dezlegat happy daca ii fac ceva, il schimb -colegii se leaga de mine.am mai patit asta.dar nu-mi pasa happy

| Hugg a răspuns:

Poti sa iti prinzi tot parul intr.o coasa, si daca ai breton poti sa il lasi. funda?:d

| jwrules a răspuns:

Salut...Poti prinde parul asa:spic, coada, inpletit(cu 2 sau 1), 2 cozi, coc, bentita sau coada de cal.Asta e tot ce stiu cu parul prins sau poti sa il lasi despletit happy

| Marisssolll a răspuns:

Paii... eu sunt fata, si deoarece am parul ce-l mai lung din scoala eu mi-l tin prins intr-o coada, impletita sau despletita, dar daca tu ai parul mai scurt, ai putea sa-ti faci un coc mai ciufulit, sa-ti prinzi parul intr-o parte sau poti sa cauti si pe net la imagini cu coafuri thinking Sper ca ti-am fost de mare ajutor happy.

| DeDexDxD a răspuns:

Prins in coada si apoi impletit sau o coada impletita intr-o parte ori desprins si niste codite mici mici mici la 2 cm distanta. Funda?