| anonim_4396 a întrebat:

Cum va imbracati duminica pentru biserica, daca mergeti? mai elegant, sau normal, ca de strada?

Răspuns Câştigător
| DiannaDi a răspuns:

De obicei mai elegant, dar decent in acelasi timp happy

13 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu se impune o anumita tinuta pentru a merge la biserica, dar este recomandabil sa avem o imbracaninte decenta. Deci, femeile cu capul acoperit iar barbatii nu pot intra in biserica in pantaloni scurti si cu caciula pe cap.

| EUSIATIT a răspuns:

La biserica normal se merge numai cu rochie sa fusta niciodata in pantaloniok.asa ca e normal sa te aranjezi putin cu un pantof putin la elegant o esarfa pe cap atunci cant ajungi si intri in biserica sau palarie daca vrei neaparat sa arati bine te poti machia dar ff discret eventual putin gloss pe buze ff deschis. E bine sa mergi la biserica de cite ori ai timp liber duminica sau in zi de sarbatoare si vinerea cind se fac slujbe de dezlegari sau masluri [vineri seara]

| BUBULINA a răspuns:

In fusta...

| selef a răspuns:

Eu ma imbrac normal, dar nu ma duc la biserica.

| D-Anna a răspuns:

Dar voi credeti ca Dumnezeu se uita la imbracamintea ta sau la sufletul tau? zice oanamaria ca ea merge in pantaloni si spera sa o ierte Dumnezeu, oameni buni ce bai avetilaughing? normal ca decent dar pentru Dumnezeu e importanta smerenia sufletul credinta.

| jenny a răspuns:

Normal femeile ar trebui sa mearga in fusta si cu capul acoperit si binenteles sa nu fie machiate.Eu recunosc ca nu prea merg cu fusta, cand mergem la biserica trebuie sa avem sufletul curat, sa ne cerem iertare celor ce le-am gresit...sa ne rugam pentru familie, prieteni, vecini si chiar pentru dusmani...La biserica nu mergem sa facem parada modei. Dumnezeu sa ne ajute pe toti.sa fim mai buni, sanatosi si sa ne lumineze mintile in aceste zile negre.

| wonderbra a răspuns:

Normal ca D-zeu vede cum suntem in timpul zilei si o sa creada ca vrem sa fim altii la biserica happy

| theodoraafi a răspuns:

Pai ma duc imbracata normal, dar nu in culori tipatoare, incerc in nuante de negru ca altfel sar babele cu gura la minestraight face
si asa mi-e de ajuns ca imi fac morala"ca de ce nu ai batic in cap?"straight face

| oanamaria a răspuns:

Este recomandat sa te imbraci simplu, curat, cu fusta si o esarfa.Eu de exemplu port tot timpul pantaloni pentru ca am o problema cu picioarele, insa sper ca Dumnezeu ma iarta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal...decent.Desi la religie cand eram mici ne invata ca sa ne imbracam mai deosebit. Dar eu cand ma duc, ma duc pentru.sufletu meu, nu ma intereseaza cei din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
În astfel de lăcașuri, obligatoriu este ținuta decentă.
Pa, pa.

| dean a răspuns:

Decent, preferabil costum!

| georgeolah a răspuns:

In primul rand decent. exista cateva reguli, pe care le-a enumerat si Stefan. Reguli e putin prea mult spus, e vorba de evlavia fiecarei persoane. Eu zic sa te imbraci ca si cand te-ai duce la "intalnire" cu Dumnezeu, pentru ca pana la urma asta inseamna slujbele de la Biserica: intalnirea noastra cu El. Si inca o sugestie: sa nu te imbraci ostentativ. Sunt multe persoane care atunci cand merg la Biserica isi iau cele mai bune haine pentru ca oamenii sa ii admire.