| darknet a întrebat:

Cunoasteti o vopsea de par [sunt interesat sa aflu de la voi numele vopselei, cat si cel al culorii] care sa schimbe culoarea parului din saten inchis in blond foarte deschis spre alb [cat mai deschisa cu putina, sa iasa in evidenta pentru parul inchis], fara sa necesite inainte proces de decolorare? Am un amic care intentioneaza sa se suviteze.

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pentru suvite, nu se foloseste vopsea, ci decolorant. Vopseaua poate sa inchida mai mult culoarea naturala, dar de deschis, nu o poate deschide decat cu un ton-doua.

| EUSIATIT a răspuns:

Incearca CASTIG este una din cele mai bine vopsele. dar nu uita ca nu face minuni. pentru canu poate deschide culoarea pina la blond fara decolorare. Orice specialist nu ti va garanta ca te faci blonda daca nu te decolorezi. atit am putut ajuta bafta

| hana a răspuns:

Daca ar fi posibil cine si-ar mai deteriora parul cu decoloranti?hee heeoricat de buna e vopseaua nu poate sa-ti deschida parul decat cu 2, 3 tonuri, iar daca ai fost vopsita inainte cu o culoare mai inchisa, firele vopsite o sa aiba alta nuanta decat parul natural dupa vopsire