| stefiiimrs a întrebat:

Daca am 13 ani, 1'60 si 41kg este in regula? Ce as putea sa fac sa mai iau in greutate?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca iti introduci datele aici, afli ca ai o greutate normala, sanatoasa:

https://www.nutrilife.ro/calculatorul-greutatii-ideale/

Vei lua in greutare in mod firesc odata cu adolescenta, care la tine abia a inceput.De obicei se vad diferente considerabile pana la finalul liceului, nu-ti fa griji.Treaba ta e sa mananci echilibrat, sa te odihnesti si sa faci miscare.Restul vine de la sine.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La varsta asta mica eu zic sa stai linistit, sa iti faci griji referitor la greutate dupa 18-20 de ani!

| Violleta2022 a răspuns:

Poti face 1 singur lucru: sa mananci mancare sanatoasa, un pic mai multa, ca sa ajungi la 50kg, fiindca doar mancarea ajuta la ingrasat si nimic altceva.

| ReddY25 a răspuns:

Nu te complica

| Julyly2089 a răspuns:

E foarte bine