| anonim_4396 a întrebat:

Daca am 13 ani imi poate face rau mastile facute din miere si lapte sau mastile din fructe?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Nu, bineinteles. Iti pot face foarte bine pentru ca hidrateaza tenul. Numai sa nu incepi de pe acum cu machiaje.

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Da poti sa-ti faci ca sint produse naturale, le poti folosi cit vrei, mai rau era de cele din comert la varsta ta poti folosi doar cele naturale.

| otypa a răspuns:

Lasa tu mastile cu miere sau fara miere, cu lapte sau fara lapte, o sa-ti distrugi mai rau tenul...mai asteapta vreo 2-3 ani.inca esti prea tinerica.

| mihaela_5361 a răspuns:

Dacă sunt naturale făcute în casă nu-i nici o problemă, însă la vârsta ta ar trebui să ai un ten perfect. Nu exagera cu cosmeticele sau cu machiajul, naturaleţea se poartă indiferent de sezon!

| joy a răspuns:

Nu au cu ce sa-ti dauneze. E recomandat sa folosesti de la 10 ani masti de fata, creme hidratante de fata si de ochi.Cu ocazia asta previi o piele lipsita de stralucire si deshidratatawinking

| amada745 a răspuns:

Nici una din aceste masti nu strica daca sunt naturale.Amandoua sunt masti revitalizante si hranesc pielea.Intrebarea mea este ca nu ti se pare prea devreme sa incepi cosmetica? Aceasta odata inceputa trebuie lunar continuat... Ori eu cred ca ai o fata de copilas care e domnisoara in devenire si ar fi mai indicat sa nu te atingi de fata pana nu te maturizezi complet. Daca tia aparut cate ceva este din cauza hormonilor si asta va trece cu timpul.