| Andrea39 a întrebat:

Daca am cateva firicele in jurul sfarcurilor ar fi ok sa ma epilez cu ceara?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, si in niciun caz nici crema depilatoare cum a debitat cineva pe aici. E o zona sensibila si nu trebuie aduse toate chimicalele acolo sau "bruscata" cum s-ar intampal in cazul epilarii cu ceara. Varianta cu forfecuta mi se pare cea mai safe din tot ce ti s-a recomandat, desi o sa trebuiasca sa le dai destul de des, macar stii ca nu ai riscuri

| Lioana a răspuns:

De ce n-o faci cu penseta? E mai simplu.

| Elena9328 a răspuns:

Sau cu bigul sau cu crema de epilat

| dragodana a răspuns:

Salut! Cu penseta.

| zăGhost a răspuns:

Nu. Nu e ok sa smulgi nimic din zona aia. Indiferent cu ce te faci - ceara, penseta, nu e bine, fiind o zona foarte sensibila. Daca incerci cu lama, firele vor creste si mai inestetice. Taie firul de par cu o forfecuta, cat sa nu fie sesizabil.

| Anonima283 a răspuns:

Nu o face cu ceară. Eu am făcut-o și am făcut o prostie. Incearcă să o faci cu big-ul.