| EVA_7591 a întrebat:

Daca am fata rotunda ce tunsoare mi s-ar potrivi mai bine?

Răspuns Câştigător
| Anonime a răspuns:

Ai putea incerca:in scari, bob, etc, uite aici:
http://www.acasatv.ro/......-foto.html
fundita? Te rog frumos?:o3

13 răspunsuri:
| allleeeee a răspuns:

Pentru a nu iti rotunji fata mai mult ar fi bine sa ai o tunsoare mai joasa de barbie si sa ai un breton intr-o parte pentru a lungi fata.
Poti opta pentru un bob simetric lung.
Asa ceva:http://karena.ro/uploads/articole_cms/madalina/042709_paltrow_300x400.jpg
Sau pentru o tunsoare filata :
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| midnight a răspuns:

Si eu am fata rotunda. am parul scurt si tuns rotund. serios ca nu se observa ca ai fata rotunda. cel mai indicat e sa il ti pe fata(daca intelegi ), adica nu ca idiotii de nu mai vezi pe unde mergi.sa-ti acopere putin partile laterale ale fetei. poti sa-ti tii si parul lung cu conditia dupa cum spuneam sa-ti acopere partile laterale ale fetei. in schimb nu e recomandabil bretonu, pentru ca dupa ce ca ai fata rotunda, iti mai ocupa si fruntea si zici ca esti robocap. cel mai bine e sa iti conturezi fata folosind parul. altfel spus sa-i dai forma fetei cu ajutorul coafurii.si nu-ti tina parul in coada, pentru ca iti arati adevarata forma a fetei.

Hope I help you

| EVA_7591 explică:

Eu am parul lung si nu as dori sa-mi tund mult din el, oricum va multumesc frumos celor care mi-ati raspuns >big grin

| FeelTheRainbow a răspuns:

Bob...cu breton pe o parte

| Deennn a răspuns:

In scari, si-ti indrepti parul.
happy
Iti face fata mai mica.
Daca ai parul cret/ondulat ti-o face si mai rotunda.
thinking

| SwAn a răspuns:

Nu exista o singura coafura perfecta pentru persoanele cu fata rotunda, fiindca sunt mai multe variabile de luat in calcul: lungimea parului, textura lui, varsta persoanei, stilul ei de viata si asa mai departe.

In schimb, hairstylistii dau cateva sfaturi, valabile in general pentru persoanele cu fata rotunda:

- tunsorile in scari sunt de preferat celor drepte si simple.
- pentru femeile care opteaza pentru tunsorile scurte, e important sa foloseasca produse care sa confere volum parului.
- daca ai fata rotunda si barbie dubla, e bine sa iti tunzi parul deasupra liniei barbiei, pentru a nu atrage privirile in acea zona – tunsoarea bob e ideala in acest caz.
- daca ai gatul scurt, tunsorile a la garconne ti-l vor alungi un pic, la fel si parul lung. Suvitele deschise la culoare vor avea acelasi efect.
- daca te hotarasti sa iti faci coc, bijuteriile si machiajul sunt esentiale pentru ca look-ul sa fie unul reusit. Opteaza pentru cerceii lungi sau rotunzi si foloseste un rimel si un ruj care sa te avantajeze.

| SwAn a răspuns:

Drew Barrymore, Renee Zellweger, Kirsten Dunst, Christina Ricci si Selena Gomez se numara printre vedetele care au fata rotunda. Chiar daca isi schimba coafurile si culoarea parului la fel de des cum isi schimba sosetele, reusesc mai intotdeauna sa straluceasca pe covorul rosu, asa ca nu ezita sa te inspiri de la ele, atunci cand ai chef de o coafura mai speciala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca breton.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un bob. dea mai lung in fata ca altfel arati ca un balon. app am gasit cel mai fain site cu compuneri! eu le iau de aici sh profuţ de rom ma crde un geniu! aqu vrea sa ma ia la olimpiada! auitatziva sh voi poate va juta cu cev http://cenacluljj.wordpress.com/poezii/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil una in scari si gherute
e de fapt aceea care are "doua randuri de par" adica in fata mai scurt si pe spate mai lung astfel incat poti sa iti faci o coada si parul din fata sa fie desfacut

| CutenessOverLoaded a răspuns:

O tunsoare stil bob...Cauta pe net. O sa-ti placa.

| millena a răspuns:

tunsorile in scari sunt de preferat celor drepte si simple.
- pentru femeile care opteaza pentru tunsorile scurte, e important sa foloseasca produse care sa confere volum parului.
- daca ai fata rotunda si barbie dubla, e bine sa iti tunzi parul deasupra liniei barbiei, pentru a nu atrage privirile in acea zona – tunsoarea bob e ideala in acest caz.
- daca ai gatul scurt, tunsorile a la garconne ti-l vor alungi un pic, la fel si parul lung. Suvitele deschise la culoare vor avea acelasi efect.