| EusicutineegalNOI a întrebat:

Daca imi fac abonament la solar de 40 de minute credeti ca ma voi bronza in 2 saptamani? Ce sa fac sa nu ma prajesc si sa ma bronzez? Eu nu ma rosesc la corp dar la fata ma rosescsad

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Betacarotenul este cea mai buna solutie pentru a obtine un bronz mai intens, mai frumos, mai uniform. Se gaseste in farmacii. http://www.terapeut.ro/commerce/betacaroten-provitamina-p-1003.html http://www.eva.ro/......-3294.html Ajuta si daca consumi morcovi, pepene galben si alte fructe si legume, care nu sunt de culoarea verde. Bineinteles, trebuie sa te dai si cu o crema de plaja (dar si cu protectie UV, ca sa nu te arzi) pentru a obtine un bronz mai intens. Poti folosi in acest scop si ulei de masline. Numai bine! Iti doresc sa ai un bronz cat frumos! Succes!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@EusicutineegalNOI, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere!winking

| madalinutza a răspuns:

Buna.big grin
eu te sfatuiesc sa stai mai bine la soare si asa vei avea un bronz naturalhappy si arata mai bine
deoarece daca mergi la solar nu te va tine mult.
ca sa nu te prajesti poti sa-ti cumperi ulei de plaja sau crema care sa te protejeze de soarebig grin.
si eu m-am facut cu ulei si acum sunt bronzata si nu m-am prajitbig grin
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa solarul si du-te la plaja(sau la bazin, daca nu ai posibilitatea sa ajungi la mare). Un bronz natural e mult mai pretios decat bronzul la solar(tine mai mult si mai placut la vedere), plus ca e mult mai sanatos(solarul e cancerigen). Sper(spre binele tau)ca te-am convins cu privire la solar.Pentru a nu te arde, cumpara-ti o crema cu factor de protectie 30+(daca soarele e puternic, poti achizitiona una cu factor de protctie 50+)si evita expunerea la soare intre orele 12:00-16:00.

| crisa_1520 a răspuns:

In primul rand solarul nu este bun pentru piele, ai grija, si in nici un caz 40 de minuteeeeeeee aolooooo. normal se sta cate 6 min.