| Flavius_Stanciu_1996 a întrebat:

Dacă îmi prind părul în codiță risc sa chelesc?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă e foarte strâns, da, pentru ca se pune presiune pe firele de par și foliculi.
Chiar văzusem un articol despre o balerina care avea permanent parul prins foarte strâns in coc și după câțiva ani a chelit pe toată partea din fata și parul nu mai creste...

| Legion7X a răspuns:

Dacă ai familie chei tatăl, bunicu s-ar putea să ai și tu genă totul depinde de genă.

| ALGator a răspuns:

Te asigur că vei cheli natural. Poartă liniștit codița.

| Samariteanul a răspuns:

Nu.Ce treaba are chelitul cu parul prins in codite?(poti sa chelesti de la stres)

| christall a răspuns:

Eu am observat ca-ti cade parul daca-l tii in codita, dar nu sa chelesti. Cu chelia e mai mult ereditar.

| STSickSide a răspuns:

Nu, dacă porți și fustiță.

| SeventhHokage77 a răspuns:

Nu!