| Antonia90 a întrebat:

Daca imi tund varfurile o data pe luna, parul imi va creste mai repede?

8 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Ma,hai sa o luam asa,parul nu creste de la varfuri,creste din radacina,e bine sa-l tunzi pentru ca ti se despica si dupa aia o sa fi nevoita sa-l tai, da nu neaparat la o luna, la vreo 2-3, desi nu are nici o legatura cu cresterea, incearca un ulei de ricin, zic eu

| ღβ3b3LuSa a răspuns:

Da,dar trebuie sa le tai si pentru ca parul se toaca si o sa aiba un aspect urat mai ales daca folosesti placa sau odulator.
Sper ca am ajutat.

| RamiFlore a răspuns:

Este un mit.
Nu este adevarat.Acum crezi pe oricine.Eu una m-am convins ca nu este adevarat nici daca iti tunzi varfurile creste MAI REPEDE ori daca il tii prins in coada creste MAI REPEDE.
Logic ca este bine sa ii tunzi varfurile sa nu se deterioreze, despice dar in nici un caz nu iti va creste mai repede.

| Clauditza21 a răspuns:

Cu siguranta.Eu asa procedez si parul imi creste mai repede.happy

| Maya_9911 a răspuns:

Parul creste aproximativ 1-2 cm pe luna, mai indicat este sa ti le tai la 2-3 luni.

| SaraAldi a răspuns:

Depinde de organism.E bine sa ti le tunzi lunar daca folosesti uscatorul, placa vopsea astea care afecteaza parul.si eu ma tundeam lunar si totul era in mintea mea cum ca imi creste parul mai repede, sti daca nu ti le tunzi ai impresia ca nu iti mai creste odata fiindca te obisnuiesti cu el.La 2-3 luni mi se pare cel mai ok.tu ai grija de el si hraneste-l.

| Mejustme a răspuns:

Dawinking
dar nu cu f mult dar iti va creste mai frumos si va avea o forma mai coolhappy
papa

| Swanhilde a răspuns:

Teoretic vârfurile trebuiesc tunse la 3 luni.Deoarece părul creşte cu aproximativ 1 cm/luna.Astfel la 3 luni, ai 3 cm, iar la coafor îţi ia 1 cm.