| andreetgv a întrebat:

Daca iti apare un cos e obligatoriu sa iti apara si agnee?

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Categoric nu.Cosurile apar cate unul, doua, in diferite perioade(pe la 13-15 ani cel mai mult). Si se pot trata si usor, cu diferite solutii sau doar cu ingrijire mai ampla, spalari periodice cu apa calda si sapun etc.
Acneea este o boala, in care iti apar tot felul de bubiti pe fata, pe spate sau pe maini, boala care se trateaza doar la dermatolog.
Sper ca ai inteles...happy

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt două situații diferite.
Un coș se poate forma de la rădăcina unui fir de păr, pe când acneea indică o infecție a pielii.
Pa, pa.

| beka a răspuns:

De la un cos nu faci acneehappy
dar daca vrei sa-l tratezi iti recomand NIVEA VISAGE YOUNG Control shine Creion anti bacterial impotriva cosurilor(vreo 20-25 d lei)

| madaa a răspuns:

Sincer si mie mi-a fost frica ca in timp or sa imi apara si acnee dar sincer am doar cosuri normale pentru cosuri cele mai bune produse pentru cosuri este gama clear and clear mega tare!

| AGGA a răspuns:

Problema ta a fost numita de specialisti acnee juvenila (vulgara). Aceasta forma de acnee se manifesta la adolescenta prin pustule (cosuri inflamate) si comedoane (puncte negre) si se vindeca fara a lasa cicatrice. Mai grav este acneea nodulo-chistica, caracterizata prin noduli de 0, 5-1 cm care se grupeaza si formeaza chisturi. Acesata forma de acnee lasa cicatrice. Apare brusc, chiar daca ai trecut de perioada adolescentei si este declansata de tulburari nervoase si stres. Oricare ar fi forma de acnee de care suferi, nu o lasa sa-ti afecteze viata. Prezinta-te la cabinetul medicului dermatolog specializat in dermato-cosmetica. Majoritatea cazurilor normale de acnee sunt rezolvate cu ajutorul tratamentelor medicamentoase pe baza de antibiotice sau prin tratamente hormonale insotite de tratamente locale ale acneei, cum ar fi batoanele corectoare dezinfectante cu efect antibacterian sau diversele unguiente.

| AGGA a răspuns:

Acneea=cos, insa cum am explicat mai jos exista 2 forme de acnee ceaw pe care o ai tu nu lasa urmehappy. linisteste-te o sa treacahappy

| Symona a răspuns:

Nu, sigur nuhappy

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu, dar rezolva-l.

| anonim_2270 a răspuns:

Nu poate iti mai apr cosuri dar acnee nu :* stay lini

| anonim_2270 a răspuns:

Ejty din targoviste? si eu am locuit acolo acum 2 ani, m-am mutat in Bucuresti:X:X:X

| Spintecatorul a răspuns:

*acnee, poate.

| Raluca1724 a răspuns:

Nu, n-are cum sa-ti apara acnee dar poti sa te dai cu ceva care sa neutralizeze infectia.

| romanionu a răspuns:

Nu?

| imiplacemov a răspuns:

Nu evident. E normal sa mai ai un cos din cand in cand. Asta nu inseamna ca ai acnee.

| Pustii a răspuns:

Nu e neaparat sa apara acnee daca ai un cos.eu am cateva cosuri si nu mi-a aparut

| wannabe a răspuns:

Dupa mine, as spune ca acneea se trateaza spalandute mai des cu apa si sapun.pentru a preveni aparitia lor, evita contactul mainii cu fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa spui acnee nu agnee. Nu neaparat, cosuri "singuratice" mai apar. Acneea presupune aparitia multor cosuri incontinuu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie neaparat sa trebuie daui cu sperma pe,, agnee,,