| AndreyutzPisicutz a întrebat:

Daca iti impletesti parul stimuleaza ii stimuleaza cresterea?

6 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Nu are nici o legatura.Incearca sa il masezi mai mult la spalare, pentru a stimula circulatia, si incearca sa aplici 1/saptamana ulei de ricin, stai o noapte cu el pe parul acoperit si apoi te speli normal.

| BiuL a răspuns:

Nuu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ati creste parul trebuie sa al ingrijesti bine. Spala-te la 2-3 zile si o masca pentru ce tipu de par ai.Maseaza scalpul cel putin 5 munute pe zi. Uleiul de ricin stiu ca se da cu el pe scalp, al lasi 10-15 minute si apoi te limpezesti bine pana nu mai ramane parul uleios.Bafta!

| maddy2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca din momenti ce iti masezi scalpul, stimulezi si glandele sebacee.Astfel, parul ti se va ingrasa.Cat despre uleiul de ricin, nu cred ca e eficient sa il aplici doar 10-15 minute...

| pufy6646475 a răspuns:

Nu are absolut nicio legatura cu cresterea parului.stiu ca unele fete de la mine din clasa isi impletesc parul si apoi il au cret dar nu stimuleaza cresterea.eu in momentul acesta il am impletit deci stiu ce spun laughing. exista uleiuri speciale, iti recoamnd sa intrebi un specialist.

| 123branzapute123 a răspuns:

Nu nu are cum.