| cinevainpanamea a întrebat:

Daca m`am vopsit bruneta si apoi vrea sa ma vopsesc roscata, se prinde culoarea peste negru? sau castaniu peste negru?
pentru ca nu vreau sa ma decapez sau sa ma decolorez, si asa am parul facut praf de la placa...

6 răspunsuri:
| albastrel a răspuns:

100 la 100 nu iti va prinde roscatul. peste brunet din pacate nu iti prinde absolut nici o culoare. nu te mai vopsii vreo 2-3 luni si fa-ti masca de par cu zeama de lamaie si galbenus de ou. culoare se va mai deschide si vei putea sa incerci sa iti pui alta culoare. desi nu iti garantez ca iti va prinde. Eu am facut asa si mi-am facut suvite blonde happy. bafta!

| danteluta a răspuns:

Nu cred ca se va prinde, poate se va vedea reflexe in soare.am incercat si eu fara rezultate multumitoare

| nely19 a răspuns:

Nu sigur nu o sa prinda, decat daca folosesti decobez, daca nu te tunzi de multe ori pana ajungi la culoarea tahappy

| camelya_1945 a răspuns:

Din pacate nu mai prinde nici o culoare peste negru daca te-ai vopsit cu o vopsea permanenta...Singura solutie daca nu vrei sa te decolorezi sau sa mergi la salon pentru decapaj este sa astepti sa-ti creasca parul din nou. Si eu am fost vopsita negru si am incercat sa deschid culoarea cu vopsele de tot felul, m-am facut cu rosu peste si aratam ca din star trec eram rosie numai la radacini...laughing

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorarea parului incerca COLOR OFF- este un produs profesional rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda, il poti comanda la nr 0754921669:
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional

| Mecha a răspuns:

O prietena a fost bruneta si s-a facut roscata si i-a prins foarte bine din prima. Roscatul e o culoare de care scapi greu. Eu din roscat m-am facut bruneta si inca am reflexii rosii. Acum depinde si de par si marca de vopsea