| scumpik a întrebat:

Daca m-as tunde filat, cum sa-i explic coafezei ca vreau sa-mi ia cat mai mult din volum si din lungime cat se poate de putin.credeti ca poate sa-mi ia din volum si sa nu imi intre si la lungime? cam cat poate minim sa-mi ia din lungime?

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pai daca iti fileaza parul, lun gimea va fi data de parul de dedesubt pe care poate sa nu-l tunda deloc

| SweetCandy a răspuns:

Da poate, din lungime iti poate lua decat 1 cm 2 "varfurile", si ti-l fileaza la suprafatabig grin

| anonimmmmm a răspuns:

Stai sa-ti explic eu cum sta treaba, odata ce iti ea din volum, parul automat se rareste jos la virfuri dar sus el se face din ce in ce mai voluminos, deoarece firele devin mai scurte linga radacina, si cu cit sunt mai scurte cu atit stau mai voluminoase, ca si parul scurt, cind e scurt e mai voluminos cai mai usor si se ridica in sus, insa cind este mai mult se mai duce din volum ca se lasa in jos din cauza greutatii sale.asculta sfatul meu daca vrei si nu til rari, ca eu rarindumil nu am facut altceva decit infoindul ca un cuib de pasarele in crestetbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine, si eu, in urma cu un an, am vrut acelasi tip de tunsoare: sa-mi ia din volum, sa fie filat, sa nu ia din lungime. ajunsesem la frizerita asta dupa ce multe alte frizerite inainte nu au inteles ce le ceream si ajunsesem sa cred ca este imposibila o astfel de tunsoare laughing. dar tipa asta mi-a impartit parul pe mai multe nivele, straturi, nu stiu cum sa le numesc, incepand din varful capului, si lua fiecare strat si il fila cat putea de mult. la ultimul strat, mai exact cel care reda lungimea parului, nu a luat decat ff putin din varfuri. nu mi-a venit sa cred, chiar obtinusem tunosarea pe care o cautam de atata timp laughing si in sfarsit scapasem de volum happy. nu stiu, daca incerci sa ii explici frizeritei tale chestia cu filatu pe straturi, poate obtii tunsoarea dorita happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu vrea sa ma tung din lungume

| genygeny a răspuns:

Pai depinde cum vrei si tu poate sa iti dea volum numai daca vrei tu depinde si ce par ai mai rar mai des, eu numai filat ma tund, poate sa iti ia din volum sti totu depinde si de ce coafeza ai