| zambetcald a întrebat:

Daca ne luam dupa profesori, cum ar trebui sa aratam noi elevele, in scoala? ca look, aspect, vestimentatie ma refer?

9 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Ca nişte femei de 40 de ani sau dacă ai o profesoară mega-milf [Ca profesoara mea de Lb.Română], ca o mega-panaramă.
Sayonara!

| Inna_3043 a răspuns:

laughingpai,fara machiaj,parul prins in coada si fara breton,pantaloni din satin negrii,camsa alba,vesta,sacou si papuci normali, cam asa, sincer eu nu ma imbrac in halul astalaughing

| cryna a răspuns:

Fiecare profesor are propria sa mentalitate.depinde si de varsta. oricum toti vor ca noi sa aratam decent

| 愛日本 a răspuns:

Depinde ce profesori... : laughing
Profa de romana - Cizme ascutite la vârf si îmbracte elegant
Profa de Bio - Îmbracate mai frumos şi sepsyhee hee
Prof de Mate - îmbrăcată ca Bunika
Prof de Isto - Îmbracate în armuri medievale
Prof de Desen - îmbracate de la second
Prof de Fiziza - Ca niste babe colanţe!
Prof de Sport - Îmbrăcate în trening!
Prof de Engleza - Prea sexy laughing

| Bombonikk19 a răspuns:

Pff par prins in coada sau coc haine largi fara nici un pic de viata fara machiaj si sa fii tocilarul din prima banca:-s

| VanillaBear a răspuns:

Profesorii nu sunt nazisti.(unii dintre ei)
La scoala(sau liceu) daca regulamentul nu interzice poti sa vii machiata dar stiu din proprie experienta ca unii profesori se supara.
O sa vorbesc pentru liceeni pentru ca acolo stiu sigur ca putem veni machiate si imbracate mai dragut.

Okai, deci, pentru a te face remarcata nu trebuie sa te imbraci in culori tipatoare sau sa te machiezi cu toate culorile din trusa ta.
Dar noi fetele vrem pana la urma sa atragem atentia nu?

Deci :
1.Profesorii vor sa aratam a elevi pregatiti sa invete.
2.Noi vrem sa atragem atentia pentru ca asa sunt fetele sau pur si simplu sa aratam bine pentru ca ne place.

Asa ca, o cale de mijloc intitulata de mine "1.5" este:
1.Machiajul~
Trebuie sa ne machiem in asa fel incat sa scoatem in evidenta frumusetea noastra naturala,si pentru asta recomand.
Culori de bej,maro pentru ochii care sa ii faca sa iasa in evidenta intr-un mod subtil si natural(pentru ochii verzi poate si si lila iar pentru cei albastrii verdele)
Trebuie sa stii unde sa aplici culorile de ex:
culoare alba in coltul ochiului si sub spranceana(foarte putin doar cat sa contureze aceea parte a fetei)
bej deschis pe toata pleoapa,o culoare mai inchisa pe mijloc si cea mai inchisa in colt si in gaura de deasupra ochiului(unde daca apeci poti sa simti partea de sus a ochiului ca sa spun asa ).

Apoi aplici niste tus, o linie subtire si subtila si pentru fetele cu ochii mai mari puteti sa aplicati si creion negru pe linia din int. ochiului dar tinteti minte ca subtil.

Rimelul trebuie aplicat doar odata si nu trebuie incarcate genele sa sa se faca acele picatele negre sub ochi pe parcursul zilei.

Si terminati cu un blush cat mai natural pentru tenul vostru si un roz la fel de natural sau poate chiar un rosu(pentru cele care pot)

Nu am spus nimic de fond de ten pentru ca mi se pare ca ofera cateodata un look prea finisat pentru scoala, dar daca vreti puteti folosi pudra(asta fac eu)

2. Outfit+Par
Parul puteti sa va jucati cu el(daca este mai lung) si sa cautati pe net moduri cute sau sexy in care sa vi-l aranjati pentru ca profesorii nu prea comenteaza despre par.

Hainele~
Neaparat o camasuta alba(daca se impune) sau culori pale ca bleu,roz,bej.
Putei sa purtati fusta(pana la genunchi ca sa arate domnisoresc) pencil sau a-skirt depinde de forma corpului sau pantaloni ori blugi dar sa fie simpli,fara strasuri sau sclipici.

Daca este mai frig sau pur si simplu pentru accesorizare pueti adauga o vestuta sau un pullover cu nasturi sau fara mai largut sau mai pe corp(daca este mai largut puteti adauga o curelusa maro subtie putin mai jos de bust)

Si accesorizati cu stil cum ar fi un pandantiv de efect sau niste cercelusi de efect dar niciodata prea multe accesorii care sa-ti sara in ochi.

Pentru pantofi recomand si tocul si platfrma dar si balerinul.
Tot ce am de spus este sa fie ori culori mai neutre in cazul in care outfitul are de exemplu o fusta visine sau in cazul in care outfitul este mai alb negru sau alb bej sau begru bej.pot sa fie rosu inchis, galbeni chiar si verzi(doar culorile sa fie frumoase nu kitch)

Sper ca ti-am raspuns tie si altor fete la intrebare cat mai bine happy

xoxo Vanilla

P.Sbig grinaca vrea cineva sfaturi mai detaliate, poate sa-mi dea mesajhappy

| BiancaStoran a răspuns:

Sa nu fim machiate,cu nu stiu ce freze,fuste scurte, tocuri etc, ca pe strada sau in club. Ceau!

| AngelCrystals a răspuns:

Ca niste maicute