| anonim_4396 a întrebat:

Nu ar fi mai bine ca la scoala elevele sa nu aiba voie sa poarte tocuri mari?

10 răspunsuri:
| PufiCiufi a răspuns:

Mi se pare o prostie. Daca tu nu sti sa mergi pe tocuri nu inseamna ca nu ar trebui sa vina celalalte cu tocuri. Daca asta e parerea ta e foarte proasta atunci, tocurile nu schimba inteligenta asa ca mai incet ca nu esti presedintele sa impui legea asta. Cand o sa fi mai mare o sa vezi ce o sa iti placa tie sa mergi pe tocuri acum nu ai cum sa intelegi ca esti doar o copila si esti la o varsta frageda dar mai tarziu iti spun eu ca o sa iti schimbi parerea radical.

| anonim_4396 explică (pentru PufiCiufi):

Intr-adevar nici tocurile si nici alte tipuri de accesorii nu pot schimba nivelul de inteligenta,asta pentru ca gradul de cultura nu sta in 'moda', dar sigur ca pot altera decenta, seriozitatea si imaginea de sine daca sunt utilizate in circumstante necorespunzatoare.

| tranquilaaa a răspuns:

Ba da dar fetele care poarta tocuri peste 8 cm isi fac rau singure.si ele vor doar sa se dea in spectacol ori sa paar mai inalte

| didik15 a răspuns:

Si crezi ca daca nu o sa poarte tocuri o sa invete mai mult? eu cred ca nu.Cu tocuri sau fara tocuri comportamentul va ramane tot ala de cartier.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine ar fi sa existe in Romania un adevarat regulament scolar care sa restrictioneze elevii si sa-i faca sa nu mai confunde institutia scolara cu 'spatele blocului'.

| Alle23 a răspuns:

Toate " fufele" ca sa le zic asa o sa sara la gatul tau si o sa iti taie capul laughing Scuze, dar si eu sunt complet de acord cu tine doar ca Romania e o tara libera in care poti face orice.

| xChampiionOrLooser a răspuns:

De acord cu tine, serios acum in scoala nu mai se invata sad

| xKitiiii a răspuns:

La generala, sa zicem.Dar la liceu si la facultate Nu.winking

| Symonutzu a răspuns:

Da sunt de acord cu tine.

| feefeee a răspuns:

Ce prostii...nu poti sa afirmi ca esti eleganta daca nu ai tocuri mai mari de 8 in picioare.si daca eu vreau sa ma duc elegant la scoala asa ma si duc la urma urmei e alegerea mea, mi se pare normal ca fiecare sa aiba dreptul la alegerea libera in limitele decentei la scoala, si nu vad ce legatura au tocurile cu decenta