| Camzy a întrebat:

Daca nu mananc 2 zile cat slabesc? imi puteti recomanda o dieta de 2 zile in care pot slabi? este un eveniment important pentru. mine.sad

Răspuns Câştigător
| AndreeaCrys a răspuns:

Am tinut eu un regim care daca il ti slabesti 1 kg pe zi de fapt depinde de organism intr-o saptamana am slabit 9 kg.
8:00 - cafea amara, apa plata sau ceai
9:00 - o cana de ceai
10:00 - 2 oua fierte
11:00 - o cana de ceai
12:00 - 2 rosii
13:00- o cana de ceai
14:00 - 100 g vita sau pui fiert
15:00-o cana de ceai
16:00 - 2 mere sau alte fructe
17:00 - o cana de ceai
18:00 - 100 g branza de vaci
19:00 - o cana de ceai
20:00 - un iaurt fara grasimi

Ideea la acest regim, mananci putin si des dar chiar daca pare ca mananci mult slabesti mult intr-o saptamana si nu incerca sa te infometezi pentru ca am incercat si asta si nu te ajuta.

3 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! Eu te-aş sfătui să nu încerci aşa ceva. Rezultatul s-ar putea să fie următorul: vei avea ameţeli, te vei balona(deoarece ficatul va începe să depoziteze grăsimea), probabil vei slăbi cam 1-2 kilograme, ziua a treia vei mânca cât pentru cele 2 zile în care n-ai mâncat, iar ziua a 4-a vei avea toate kilogramele înapoi şi încă unul bonus.
Mai bine ai începe dieta după acel eveniment, căci dacă vei începe prea brusc ai să te balonezi(cum am zis şi mai sus) şi îţi va lua cam o săptămână să îţi revi. În zilele astea tot ce ai putea face, ar fi să reduci alimentele pe care le mănânci în exces şi să faci măcar puţină mişcare. Pentru abdomen(burtă) îţi recomand să faci 200 de abdomene în două serii, iar dacă ţi se pare prea mult încearcă să faci măcar 100. Nu renunţa! Pentru picioare ai putea să alergi câteva ture de teren sau să mergi câţiva kilometrii pe jos.
La evnimentul ăla îmbracă-te în negru şi ia-ţi ceva mai lărguţ( nu foarte larg!)
Succes!

| andrei88u a răspuns:

Daca nu manaci 2 zile s ar putea sa nu mai ajungi pe picoarele tale la eveniment. Mananca numai fructe/legume+ putina branza nesarata...sau pui la gratar, nu mai manca dupa 5 si apuca te sa alergi.

| MacMac3 a răspuns:

Buna. Nu cred ca se pot rezolva multe in 2 zile, regimul alimentar eficient e de durata. Ti-as recomanda o alergare (dimineata sau seara) sau consulta nutritionistul pentru o dieta scurta, sanatoasa si eficienta.