| SireEduard a întrebat:

Dacă port 30/32 la jeans,ce marime ar veni la pantaloni. (S,M, L...XL?)

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

-S, cam ala a r fi 30, masura imperiala, inch. Masura aia 30/32 arata talia/ lungime in inch.

Deci ai la talie 30 inch, (diametru taliei) si lungimea 32 inch, masurat dintre picioare pana jos.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Trebuie sa probezi mereu deoarece marimile nu corespund deloc in magazine.E tactica de marketing si psihologie.

| Yuoia a răspuns:

Aflu de la tine ca jeansii nu ar fi pantaloni. Eu stiam ca se traduce prin "pantaloni albastri".
Vezi ca marimile difera de la tara la tara, de la firma la firma. Nu de la albastru la negru.
Pe etichete scrie:
F (Franta) 50
i (Italia) 48
GB 60
la aceeasi pereche de pantaloni.
Trebuiesc probati si nu luati dupa... TPU.

| Stropdeparfum a răspuns:

S pentru lucrurile care ți se par mai elastice, si cele dintr un material mai strâmt sau fix, M