| Aileen a întrebat:

Daca stiti,,un ulei pentru ten acneic,sensibil,uscat,iritat care sa-mi hidrateze pielea, sa se absoarba cum trebuie, sa nu astupe porii, chestii de genul, ca internetul ii plin cu publicitate la o gramada de uleiuri ..Eu am incercat mai mult timp ulei de jojoba, tea tree, neem, de cocos dar nu-s bune pentru mine. Daca stie cineva altceva bun, multumesc.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu se foloseste niciun fel de ulei pe ten acneic niciodata. Intreaba la farmacie/plafar de crema de fata hidratanta special pentru tipul tau de ten. Nu-mi prea vine totusi sa cred ca ai acnee pe ten uscat, poate totusi e gras si-l identifici tu grest

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as recomanda nici un fel de ulei pentru acneewinking

| NicoleEazi a răspuns:

Din moment ce ai folosit si vezi ca nu ti se potriveste nimic nu ar fi mai ok sa mergi la un dermatolog sa iti zica ce sa folosesti,pe insta dr gabriela bud, se pricepe pe partea de cosmetica, eu zic sa ii lasi un mesaj, e draguta si raspunde oricarei persoane, cred ca o sa te ajute

| Natalia_Emma_1990 a răspuns:

Eu am folost ulei din arbore de ceai si am fost foarte multumita! cred ca depinde si de produsele pe care le mai folosesti pentru ten