| NimeniAnonim888 a întrebat:

Stie cineva o crema hidratanta pentru tenul sensibil (uscat)/acneic,una care nu,,ingrasa,, (sa nu fie asa uleioasa pe ten), care sa intre in piele(sa aiba un continut mare de apa,cred...) si sa hidrateze?
Nu stiu ce sa fac,tenul meu se cojeste,cum se cojeste pielea pe nas,dar la mine peste tot, si se vede aiurea. Ajutorr! Oricum multumesc

5 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Eu in fiecare seara imi dau cu ulei de masline. Din ala pe care il cumperi de la supermarket. Il las mult pe fata, uneori chiar toata noaptea, iar a doua zi am tenul fin.
O crema hidratanta ar fi asta, buna, zic eu.
http://www.divahair.ro/reviews/crema-hidratanta-gerovital-plant-rev171/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi nu o recomand in mod normal doar in cazuri de descuamare o sa-ti zic si tie sa-ti iei crema nivea in cutie de tabla, n-are efecte in interiorul pielii dar o ajuta la exterior ca sa nu mai aiba cojitele alea.
Poti sa o lasi sa actioneze 20-30 de minute uneori si dupa sa o umezesti un pic si sa freci tenul cu malai ca sa se desprinda cojitele alea.

Ca si crema hidratanta iti recomand Bioderma Sensibio Light. kiss

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| NimeniAnonim888 explică:

Si pretul cremei daca pute.ti va rog!
Am 13 ani, va rog nu imi da.ti creme pentru varste 20+, 30+ ok? Ca am mai vazut asfel de creme
Vreau una pentru varsta mea, sau una sa nu conteze varsta

| Andra2814 a răspuns:

Pentru tenul cu acnee eu am folosit o crema care de la "ivatherm" (se gasesc numai in farmaciile sensiblu). E foarte buna. O recomand. :* funda?