| love_2286 a întrebat:

Daca sunt inalta si slaba ce fel de tunsoare mi se potriveste?

7 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Tunsoarea se ia dupa forma fetei, nu dupa inaltime si greutatewinking
Dar daca ai parul lung iti recomand o tunsoare in V mie imi place f mult.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Parul pana la umeri sau un pic mai jos, forma in functie de forma fetei.

| AndreeaRox a răspuns:

Va trebui sa o contrazic pe bliss20 intr-adevar forma fetei conteaza foarte mult dar de asemenea si statura.:D
De exemplu:
Silueta zvelta:daca esti inalta si subtire,parul lung te va face sa pari si mai inalta; pentru ca ai fata ingusta,este bine sa nu lasi prea mult par sa-ti vina in fata.
Silueta robusta:In cazul in care ai o silueta mai robusta, nu-ti lasa parul prea lung.Cel mai bine este sa-l ai pana la umeri; parul lung te face sa pari mai lata si mai mica.
Silueta normala:silueta normala iti da mai multe posibilitati; o tunsoare scurta, par pana la umeri sau lung-ti se potrivesc toate.
Infine sunt mai multe detalii pe care trebuie sa le "apreciezi" pentru a gasi tunsoarea ideala.Cel mai bine este sa te duci la un hair stylist priceput si el o sa iti recomande o tunsoare potrivita.
Poti incerca si asta, dar trebuie sa-ti faci cont:-/http://www.kudika.ro/hairstyle.html

| BuBu2006 a răspuns:

Cu parul peste umeri, si cu bucle sau cret dar si drept!

| IQ156 a răspuns:

Din punctul de vedere al unui baiat, poarta parul lung.

| Horatiu_Marcu_1974 a răspuns:

O tunsoare cu sanii mari!