| mardeamor a întrebat:

Daca sunt satena nevopsita de jumatate de an si ma duc la salon sa ma decolorez si sa ma vopsesc blond gri imi iese din prima? adica ies din salon cu culoarea dorita? sau necesita mai multe decolorari? si chiar am sa raman fara par in cap cum am auzit atatea sfaturi sa nu ma decolorez? mi se pare absurd totusi sunt atatea femei care sau decolorat si nu sunt chele.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca afectezi in mod frecvent radacina da va cadea parul, daca te vopsesti o data la 6 luni nu ramai cheala, ca se reface radacina aia, repet culoarea aia e aiurea, satenul e frumos sau roscatul

| llSuperwoman a răspuns:

Daca mergi la un profesionist, da, o sa-ti iasa culoarea din prima. Nu necesita mai multe decolorari. Intr-adevar, ramai fara par in cap DOAR daca te decolorezi in mod repetat.