| Alexandraruxyyna a întrebat:

Buna! Am nevoie urgent de ajutor. Parul meu era multi-color (saten deschis, saten inchis, portocaliu, rosu, blond) si m-am decis sa fac o schimbare (acasa) si sa il fac blond. Ei bine in doar 2 zile l-am decolorat de 2 ori si l-am si vopsit. am facut alergie si tot nu am ajuns la culoarea dorita. de la radacini pana la jumatatea parului e blond iar mai jos pana la varfuri e roz. iar eu il vreau blond tot firul. Ce credeti ca as putea face? Nu cred ca ma mai pot vopsi iar, au trecut abia 2 zile de atunci si in doar 4 zile incep scoala. si nu pot merge asa. As putea incerca oare la un salon sa ma vopsesc/decolorez? Sau ar trebui sa mai astept?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Mergi la un salon sa te facă profesional decât să îți strici parul acasă. Apoi te vei plânge că l-ai ars.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu mai incerca nimic acasa, fiindca iti pui sanatatea ta si implicit cea a parului in pericol. Faptul ca nu constientizezi asta deja e destul de grav.Mergi la un salon profesionist, spune-le adevarul, ce produse ai folosit etc., daca nu doresti sa te trezesti cu surprize neplacute, si vezi ce se mai poate face.

| painecuzahar a răspuns:

Adica 3 decolorari in cateva zile? O sa ramai cu 3 fire in cap.