| madutzaa19 a întrebat:

Daca te-ai epilat pe picioare pana sus...si te-ai iritat cu ce crema sau solutie se poate da sa-ti treaca? sa numai ai bubitele alea rosi?

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

After shave.

| MissCamelia a răspuns:

Exista in comert creme speciale. In primul rand important e sa nu contina alcool, sa nu te irite. Poti incerca orice lotiune de corp, fara alcool.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Anca a răspuns:

Uite cel mai bun remediu. Probabil ca nu multa lumea stie de el :)

http://www.eco-baby.ro/......ba9f7.html

| kiss a răspuns:

Solutiile pe baza de alcool nu ajuta, ba chiat s-ar putea sa te irite si mai mult si sa te usture. crema de galbenele e perfecta, in general cremele din plante sunt bune. oricum nu folosi alcool sanitar pentru ca o sa se faca si mai rosie pielea si o sa te usture de-o sa-ti vina sa te urci pe pereti.

| Anduciu a răspuns:

Eu am folosit lotiune tonica cu castravete.happy

| Maria_1984 a răspuns:

La inceput cand ma epilam imi apareau si mie bubite!
Iritatia e normala, efectul ar trebui sa dispara intr'o ora-doua!
Daca nu, inseamna ca pielea ta e foarte sensibila!
Poti sa astepti, sa vezi daca dispar!
Daca ai asteptat si stii deja ca nu, foloseste o crema racoritoare, nu ceva extrem de uleios(eu-cel putin nu suport)!
Nu trebuie sa cumperi daca nu ai! Orice crema te ajuta!
Daca vrei rezultate promte nu prea se poate! Asa ca daca vrei sa pleci undeva, epileaza'te cu o zi inainte sau cu ore bune inainte sa pleci! Testeaza sa vezi cam in cat timp dispar bubitele si in functie de asta poti fixa cand sa te epilezi!
Te pup:*

| TąNyą a răspuns:

Cu crema hidratanta

| LoLo a răspuns:

Buna! eu folosesc intotdeauna crema de galbenele dupa epilare si nu am nici o problema cu iritatia. Daca nu ai crema de galbenele foloseste o crema care nu este mirosatoare(care nu are parfum)ca te irita mai mult. Daca nu ai nici un fel de crematongue epileaza'te seara deoarece pana a doua zi iti trece iritatia happy

| danky a răspuns:

Soda caustica rolling on the floor dai si fundita?

| Krisaliz a răspuns:

Iritatia aia e normala. se mai smulg firele de par sau sunt taiate aiurea si creste firul de par pe sub.
poti folosi solutii pe baza de alcool sanitar. ajuta. dar oricum, iritatiile se trec repede (1-2 zile, in functie de sensibilitate)