| buburuza_9197 a întrebat:

Daca te dai cu autobronzant si dupa aceea te expui la soare te mai bronzezi?

1 răspuns:
| 1234abcd a răspuns:

Daca stai la soare o sa tebronzezi...da sa stii ca autobronzantu nu te ajuta sa te bronzezi mai repete ci sa capeti o nuanta de bronz fara a sta la soare...este la avon un ulei pentru intensificarea bronzului http://www.avon-shop.ro/......-3266.html
iar ca bronzul sa reziste mai mult timp trebuie sa respecti niste reguli(asta fac si eu):
-inainte cu vreo saptamana imi exfoliez tot corpu de 2-3 ori si imi hidratez pielea in fiecare zi cu o lotiune/crema/unt de corp foarte hidratant(faza e ca daca ai pielea hidratata nu o sa te arzi asa de tare si bronzul o sa se pastreze mai bine)
-folosesc creme cu factor de protectie(pentru corp, fata si balsam de buze)
-dupa plaja ma dau cu creme speciale create pentru folosirea dupa expunerea la soare(sunt si la nivea, avon, oriflame, cam la toate firmele)ele hidrateaza si intensifica bronzul
+ca dupa ce am reusit sa ma bronzez timp de 2-3 sptamani nu imi mai exfoliez pielea deoarece la fiecare exfoliere se duce un strat de piele deci se duce si bronzul

spor la bronzat:*