| anonim_4396 a întrebat:

Este bine sa te expui la soare

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din cate stiu eu, nu... Razele UV sunt toxice pentru organism/piele mai ales acum cand exista gauri in stratul de ozon...

mlm
| mlm a răspuns:

Da, dar acum la inceput, pe perioade scurte, nu te expune dintr-o data sa faci insolatiiwinking

| selef a răspuns:

Daca nu suferi de afectiuni ale pielii, cardiace, neuropshihice pentru care nu este indicat statul la soare, da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este bine sa stai sub soare intre orele 12-15. Trebuie sa te protejezi cu o crema speciala pentru tenul tau (sa vezi ce SPF iti trebuie). Nu uita de protectia parului (spray de protectie), fetei si daca stai la bronzat si nu sub umbrela (cu toate ca nici ea nu protejeaza prea mult), trebuie sa ai pe cap o palarie sau un prosop.
Dupa plaja trebuie neaparat sa te hidratezi cu o lotiune de dupa plaja care este si racoritoare.
De fiecare data cand iesi din apa sa te dai din nou cu crema pentru protectie. Bea multe lichide, de preferat apa si nu manca ceva greu. Cred ca am zis tot :)
Link ajutator:
http://www.femeia.ro/......soare.html