| DeeaNegrea a întrebat:

Dati-mi ceva modele de rochii de banchet.Nu am nici o idee ce sa imi iau si vreau sa vad diferite modele. Voi ce ati purta? Sau ce ati purtat? Sau ce credeti ca s-ar potrivi daca am picioarele lungi?

Răspuns Câştigător
| Betty a răspuns:

Aici vei gasi foarte multe modele;)
http://www.sherrihill.com/dresses/cocktail-dresses.php

sper sa-ti fi fost de folos:*

29 răspunsuri:
| ViseColorate_4467 a răspuns:

Eu anul trecut am purtat la banchet o rochie neagra pana aproape de genunchi cu buline gri, vaporoasa ca de printesa:Xera suberbaaa:X si cu o fundita mare in laterala soldului.Foarte tare, dar nu era a mea:))daca ai picioare frumoase si lungi ar fi cazul sa nu le ascunzi sub o rochie lunga si plicticoasa, ca de babe, ia-ti o rochita draguta mai scurta, iar daca ai si talie, poti sa incerci una mulata pe corp.Vei arata chiar foaarte sexy. Uite aici cateva modele de rochii: http://www.polyvore.com/......c2l6ZQ.jpg astea sunt ceva mai vesele, in caz ca ai banchetul de clasa a 8a. http://www.hainetrendy.com/files/3.JPG asta s-ar aseza perfect pe un corp cu forme foarte bine conturate.Acum depinde de gusturile fiecaruia, ca degeaba vezi pe net daca in magazine nu gasesti. Daca vrei sa iti comanzi de pe net[sunt ceva mai scumpe ce-i drept] incearca sa cauti pe site-uri cu rochii de ocazie sau cele cu rochii de mireasa, cu siguranta vei gasi si rochii de ocazie.Mult succes in alegerea rochiei si distractie placuta la banchet:*

| AlexandraHristov a răspuns:

Buna, De. ea!

Uite aici un site cu diferite modele de rochii de banchet: http://www.rochiibanchet.info/

Spor la cautat!

| wywy a răspuns:

Http://www.erry.ro/rochii.html (sunt si preturi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O rochita scurta pana la genunchi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De. ea: pentru ca ai piciorele lungi cred ca ti s-ar potrivi o rochie putin mai scurtawinking parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti inalta trebuie sa iti iei o rochie lunga, daca este scunda trebuie sa iti iei o rachie pana la genunchi si in spate sa fie pana joc
asa cred ea ca este ff bine...incearca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu unde sa scriu...laughingdar va intreb si eu...si eu am picioare lungi si as vrea si eu ceva site'uri mai multe de fapt daca stiti
big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mii de modele de rochii de banchet gasiti pe site-ul: www.rochieocazie.ro
Aici se pot si cumpara din stoc fie comanda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite iti dau cateva modele ia id-ul meu si iti trm eu niste modele doar zi-mi id-ul tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... una scurta fara bretelewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea purta un corset stramt care sa iti evidentieze talia. o fustita din volanase din voal, scurta dar sa fie de aceeasi culoare cu corsetul. logik...(ew am purtat albastru inchis) si o pereche de sandalutze cu toc inalt... daca ai picioarele lungi iti va sta ff binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi-ar trebui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie miar trebui...Am 1 68 si picioare lungi...si 48 de kg :-s.Cu ce mi-ar sta bine?:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea tie ti sa-r potrivi mai de graba r rochie lunga...pentru ca esti mai inalta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai picioarele lungi ti se potriveste o rochie scurta cam o palma mai sus de genunchii.winking

| ginaosar a răspuns:

Eu am luat haine de pe
https://dhaine.cabanova.com/

Sunt foarte bune

| Mara78 a răspuns:

Uite aici un site cu rochii pentru banchet http://www.marissa.ro/

| liviadoop a răspuns:

Vezi aici http://dshop.cabanova.com/haine-femei.html
Sunt foarte buni o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| ruadesol a răspuns:

Uite aici am gasit ceva fix pentru picioare lungi si frumoase: http://cucemaimbracazi.blogspot.com/......-2012.html

| monica9696 a răspuns:

Vreau si eu site-uri cu rochii scurte ciudate cu volane pentru ca sunt inalta si vreau sa imi scot in evidenta picioarele

| Georgiana_1942 a răspuns:

Ce rochie ar trebui sa port la banchet? Am 1.67 m si 56 de kg. thinking